Naga Markets

Cena złota 18% niżej od szczytu z marca. Czemu tanieje?Cena złota przetestowała poziom 1690 dol. po tym, gdy kolejna runda danych ekonomicznych sugeruje, że Fed może dostarczyć więcej podwyżek stóp procentowych. Naturalnie, to wywiera presję na notowaniach metalu szlachetnego.

Złoto blisko kluczowego wsparcia

Cena złota spot wzrasta w trakcie porannej części piątkowej sesji o 0,25% do 1701,3 dol. za uncję, przerywając 5-dniową spadkową passę notowań metalu szlachetnego. W czwartek, kurs złota przetestował obszar kluczowego wsparcia w zakresie 1675-1690 dol. za uncję osiągając nowe 6-tygodniowe minimum na 1688 dol.Dane z czwartku pokazały, że liczba Amerykanów składających wnioski o zasiłek dla bezrobotnych spadła w zeszłym tygodniu do dwumiesięcznego minimum, a liczba zwolnień spadła w sierpniu, co sugeruje, że Fed będzie nadal agresywnie podnosić stopy procentowe. To wpłynęło na umocnienie dolara, który w czwartek wspiął się do nowych 20-letnich szczytów ocierając się o poziom 110 pkt.

– Złoto stało się pewnego rodzaju workiem treningowym, ponieważ rosnąca rentowność obligacji skarbowych ożywiła handel królującym na FX dolarem. – skomentował Ed Moya, analityk surowcowy OANDA.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wspięła się do poziomu 3,25% osiągając nowe 2-miesięczne maksima. Na początku roku wynosiła zaledwie 1,53%.

– Złoto nie ma szans na poprawę, dopóki nie skończy się ruch w górę z globalnymi rentownościami obligacji. Jeśli raport o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (NFP) w Stanach Zjednoczonych zrobi wrażenie, złoto może doświadczyć pewnego impetu sprzedażowego, którego celem będzie rejon 1650 dol. – dodał Ed Moya z OANDA.

Odczyt danych NFP (ang. non-farm payrolls) zostanie zaprezentowany w piątek o 14:30. Prognoza zakłada 300 tys. nowych miejsc pracy.

W CFD na surowce możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

XTB
CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA SUROWCE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

MUFG prognozuje 1875 dol. za uncję jako średnią cenę złota w IV kw. 2022 r.

Analitycy MUFG zauważyli, że obecnie notowania metalu szlachetnego powiązane są z działaniami Fedu lawirującego między walką z inflacją, a podtrzymaniem wzrostu gospodarczego.

Cena złota aż 18% niżej od szczytu z marca. Dlaczego kruszec tanieje?
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

– W obecnym środowisku zacieśniania polityki i utrzymujących się obaw o recesję, taktyczny kierunek złota będzie określany przez przesunięcia kierunku działań Fed pomiędzy walką z inflacją a wspieraniem wzrostu. W ujęciu bardziej strukturalnym złoto prawdopodobnie będzie konsolidować w pewnym przedziale, ponieważ czynniki wzrostu i zacieśniania polityki pieniężnej będą się wzajemnie równoważyć. – stwierdzili analitycy MUFG.

– Nasze prognozy zakładają obecnie średnią cenę złota na poziomie 1780 dol. za uncję i 1875 dol. odpowiednio w III i IV kwartale 2022 r. – dodali.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn orlen | kurs cd projekt | analiza giełdowa | lotos cena akcji | akcje pgnig | dax spekulant |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here