Naga MarketsTrading mobilny: analiza kurs GBP/USD, kursu USD/JPY oraz ceny ropy WTI na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się notowaniom kursu funta, cenie złota oraz kursowi akcji Pfizer Inc.
  • Amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer Inc. poinformowała o znacznym postępie w pracy nad szczepionką na koronawirusa posyłając notowania większości giełd w górę
  • Cena złota opada poniżej 1900 dol. przez informację o progresie badań nad szczepionką
  • Kurs funta nadal jest w trendzie wzrostowym

Pfizer Inc.: przełom w badaniach nad szczepionką

Amerykańska firma Pfizer Inc. poinformowała o wysokiej skuteczności swojej testowej szczepionki na koronawirusa. Jak się okazuje, wynosi ona aż 90%. To znacznie lepszy wynik niż oczekiwała sama firma na tym etapie badań.

Brak opisu.

Analiza skuteczności polegała na przyglądnięciu się 94 potwierdzonych przypadkom COVID-19, które pojawiły się u 43 tys. uczestników prób. Części z nich podano placebo, a części testowany środek. Ponad 90% przypadków wystąpiło u osób, którym podane placebo.

Szczepionka zapewniła ochronę 7 dni po drugiej dawce oraz 28 dni po pierwszej dawce, jak podał Pfizer.

Choć pewne jest, że kurs akcji już na otwarciu amerykańskiej giełdy otworzy się sporą luką wzrostową, to w perspektywie długoterminowej inwestycja w akcje jednej z wiodących firm w wyścigu po skuteczny środek zabezpieczający przed COVID może okazać się odpowiednia.

Cena złota

Cena złota w ostatnim tygodniu reagowała na wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych i na początku sesji w poniedziałek zdawało się, że tak nadal będzie w tym tygodniu. Jednak nagła informacja o dużym progresie prac nad szczepionką odwrócił uwagę inwestorów od polityki.

Brak opisu.

Kurs złota załamał się wskutek informacji o progresie firmy Pfizer i nie obronił wsparcia na 1900 dol. opadając poniżej tego zakresu. Możliwe, że takie nagłe załamanie jest przesadne, a gdy emocje inwestorów ostygną, złoto potencjalnie powróci do wzrostowej tendencji.

Kurs funta (GBP/USD)

Kurs funta względem dolara amerykańskiego w zeszłym tygodniu przebił granicę 1,31 dol. i w poniedziałek kontynuował ten wzrost, jednak ostatecznie odbił się od oporu na 1,32 dol.

Brak opisu.

Funt nadal jest w trendzie wzrostowym, wspierany osłabieniem dolara wskutek politycznej zawieruchy związanej z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

Jednak sentymenty rynkowe dotyczące nowej umowy handlowej Wielkiej Brytanii z Unią Europejską mogą stopniowo obracać te tendencję w południową stronę wraz z uciekającym czasem na zaklepanie dealu. Jeśli porozumienia między UK i UE nie będzie, wywrze to zapewne silną deprecjacyjną presję na notowania brytyjskiej waluty.

Być może obecny poziom nie jest optymalnym momentem na inwestycję w funta. Zapewne lepiej poczekać na retest poziomu 1,31 dol. lub wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here