Naga MarketsNotowania XRP wzrastały w szczytowym momencie wtorkowej sesji o ponad 20 proc., powiększając w ten sposób zasięg trwającej od końcówki grudnia 2020 r. aprecjacji do niemal 540 proc. Tak znaczne wzrosty sprawiły, że cena XRP po raz pierwszy od 37 miesięcy, tj. od lutego 2018 roku znalazła się powyżej 1 dolara, wskutek czego kapitalizacja kryptowaluty wzrosła do niemal 50 miliardów dolarów.

XRP najdroższe od ponad 3. lat

Spoglądając na notowania XRP dostrzeżemy, że jego kurs rośnie nieprzerwanie od niemal czterech tygodni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według analityków Santiment, platformy do analizy danych, wolumen społecznościowy XRP szybko rośnie w tandemie z kilkoma innymi kryptowalutami.

– Większość #altcoins utrzymywała swoją trajektorię wzrostową na początku tygodnia, bez większego skoku wśród top 100 aktywów niż to, co widzieliśmy z $STX, który obserwuje 5-miesięczny szczyt w wolumenie społecznościowym. Inne skoki obejmują $XRP, $XTZ, $FTM i $BTG – wskazali analitycy.

Jeśli struktura techniczna XRP pozostanie nienaruszona, a wolumen społecznościowy pozostanie konsekwentnie wysoki, momentum XRP może potencjalnie zaprowadzić kryptowalutę do następnego ważnego obszaru oporu w okolicach 1,20 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs polskiego złotego | co to jest blik? | kurs bitcoina wykres | pgnig notowania | bitcoin kurs wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRekordy na giełdach w Nowym Jorku i Frankfurcie sprzyjają notowaniom na GPW
Następny artykułING obniża prognozę wzrostu euro do 1,22 USD z 1,25 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here