Naga MarketsCena WTI odporna na wzrost zapasów ropy w magazynachPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 2,077 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem o 1,738 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy

  • Zapasy ropy naftowej wzrosły w ciągu tygodnia o niemal 3 mln brk
  • Cena WTI odporna na wzrost zapasów ropy w magazynach

Zapasy ropy w górę o 5,720 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 5 czerwca 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 73,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 13,5 mln baryłek dziennie, czyli o 178 tys baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 5 czerwca 2020 r. zapasy ropy naftowej wzrosły i to aż o 5,72 mln brk co okazało się wynikiem zauważalnie gorszym od prognoz.

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów. Jak się bowiem okazało, zapasy benzyny wzrosły w ciągu minionego tygodnia o 0,866 mln brk. a zapasy destylatów aż o 1,568 mln brk.

Spoglądając na notowania WTI zauważymy jednak, że fatalne dane dot. wzrostu zapasów ropy naftowej, benzyny i destylatów nie znalazły swojego odzwierciedlenia w wycenie tej pierwszej. Cena czarnego złota zauważalnie zyskiwała bowiem w pierwszej chwili po publikacji raportu EIA.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

WTI M5

Autor poleca również: 


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKO BP: PKB spadnie o 3,9% w 2020 roku, po czym wzrośnie o 4,1% w 2021 r.
Następny artykułOECD publikuje ponurą prognozę na 2020 rok. Polskie PKB może spaść nawet o 9,5 proc.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here