Naga Markets


Jacek BrzeskiKolejny czwartek za nami, a wraz z nim miał miejsce kolejny odcinek Artystów Rynku. Spotkanie, które miało miejsce w studiu Comparic24.TV odbyło się w nienaruszonym jak dotąd składzie w postaci Jacka Brzeskiego z Polsat News w roli prowadzącego, oraz duetu z CMC Markets – Macieja Leściorza oraz Łukasza Wardyna.


Cena Tesli może spaść do 10 dolarów

Akcje producenta samochodów elektronicznych, spółki Tesla znajdują się na jednych z najniższych poziomów od 3 lat. Analitycy Morgan Stanley twierdzą, że to jeszcze nie koniec wyprzedaży, gdyż akcje Tesli mogą spaść do 10 dolarów, z 200 dolarów obecnie.

Tesla znak logo– Ciężkie czasy w ostatnich miesiącach przeżywa ta spółka. Ta prognoza dotyczy takiego scenariusza najbardziej pesymistycznego, czyli w sytuacji jeżeli doszłoby do załamania się na rynkach. Wówczas ta cena 10 USD za akcje jest osiągalna. To się zbiegło z rekomendacją “SPRZEDAJ” wydają przez City Group z ceną docelową 192 dolary – komentuje Maciej Leśniorz.

Zobacz także: Tesla najtańsza od grudnia 2016 r. Elon Musk w obliczu Armagedonu na Wall Street

– Tutaj jest kilka takich kluczowych elementów, które inwestorów zniechęcają. No przede wszystkim Tesla to jest spółka, która nie zarabia. W pierwszym kwartale odnotowała ponad 700 mln straty, brak perspektyw na zyski w drugim kwartale i dopiero drugie półrocze tego roku potencjalnie może przynieść zyski, no ale tutaj też mamy sporo przeciwności ze strony tej spółki – dodaje analityk CMC Markets.

Przypomnijmy, że Elon Musk wysłał do pracowników wiadomość wskazującą, że Tesla ma jeszcze sporo do zrobienia, a pieniędzy na działalność wystarczy jedynie na 10 miesięcy. Odnosząc się do posiadanych zasobów gotówkowych, Musk powiedział: „To dużo pieniędzy, ale w rzeczywistości daje nam tylko 10 miesięcy, by osiągnąć rentowność przy tempie wydatków z pierwszego kwartału 2019 roku”.

O czym w odcinku?

W najnowszym odcinku Artystów Rynku m.in. o eskalacji konfliktu na linii USA – Chiny i związanych z tym problemami firmy Huawei, obecnej sytuacji na rynkach surowcowych i spektakularnych obniżkach cen ropy naftowej i miedzi, rewelacyjnych danych z naszej, rodzimej gospodarki, polityce monetarnej Rady Polityki Pieniężnej (RPP) i Rezerwy Federalnej (Fed), wstąpieniu Polski do strefy euro oraz o wpływie polityki i wyborów na rynki światowe.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

echo adrotate_group(47, 0, 0, 0);
Poprzedni artykułKomentarz surowcowy DM BOŚ – ropa naftowa, złoto
Następny artykułKurs dolara australijskiego AUD/USD konsoliduje przy minimach. RBA obniży stopy?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here