Naga MarketsNotowania srebra przy technicznym wsparciu.

W ostatnim czasie na rynkach najbardziej popularnych metali szlachetnych mamy do czynienia ze względną równowagą sił popytu i podaży. Notowania złota od ponad dwóch miesięcy poruszają się w konsolidacji w okolicach 1500 USD za uncję, natomiast ceny srebra oscylują w okolicach 17,40-18,20 USD za uncję.

Z technicznego punktu widzenia, notowania srebra obecnie poruszają się w rejonie technicznego wsparcia, usytuowanego właśnie w okolicach 17,40-17,50 USD za uncję. Po gwałtownej wtorkowej przecenie, to właśnie ten poziom zatrzymał stronę podażową i doprowadził do delikatnego odbicia cen srebra w górę. Jednak dzisiaj notowania kruszcu poruszają się nadal niedaleko tego wsparcia, co może świadczyć o słabości strony popytowej.

Ceny srebra niewątpliwie będą nadal podążać za notowaniami złota, ponieważ oba kruszce wykazują dużą wzajemną korelację. Niemniej, na razie na rynkach obu z nich brakuje impulsów do wyraźnego powrotu do jakiegokolwiek trendu. Na globalnych rynkach finansowych utrzymuje się niepewność związana z planowanym porozumieniem pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi, która trzyma w ryzach notowania metali szlachetnych.

Notowania srebra – dane dzienne
Notowania srebra – dane dzienne

Wyhamowanie zniżek cen kukurydzy w USA.

Przez ostatnie kilka dni notowania kukurydzy osuwały się w dół. Cena tego zboża w Stanach Zjednoczonych wczoraj spadła poniżej poziomu 3,80 USD za buszel, notując piątą z kolei dzienną zniżkę. Dzisiaj nastroje na tym rynku nieco się poprawiły, jednak cena kukurydzy pozostaje w rejonie 3,79 USD za buszel.

Stronie popytowej na rynku kukurydzy jeszcze do niedawna sprzyjały prognozy zimowej pogody w USA, która opóźniałaby zbiory. Chociaż żniwa faktycznie przebiegają w niezbyt szybkim tempie, to szalę na korzyść sprzedających przeważyły obawy o mniejszy popyt na amerykańską kukurydzę. Eksport kukurydzy z USA ostatnio jest rozczarowujący, a niejasne perspektywy związane z przyszłym handlem na linii USA-Chiny dokładają się do tych obaw. Zapotrzebowanie na kukurydzę w Chinach jest mniejsze jednak także z innego powodu – choroby, która zaatakowała tamtejsze świnie, dziesiątkując stada, a tym samym, zmniejszając popyt na pasze (produkowane m.in. z kukurydzy).

Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne
Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

Powyższe czynniki są jednak już uwzględnione w notowaniach kukurydzy, więc kluczowe będą kolejne impulsy. Wzajemne relacje USA i Chin pozostaną ważne w kontekście kształtowania się cen tego zboża. Nie bez znaczenia będzie także miesięczny raport Departamentu Rolnictwa, którego publikacja zaplanowana jest na jutro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here