Naga MarketsCena srebra z dynamiczną zniżką. Rośnie presja podażowa na rynkach metali szlachetnychPresja podażowa na rynkach metali szlachetnych trwa. Wczoraj była ona szczególnie widoczna na rynku srebra, które zostało przecenione aż o ponad 4% i zniżkowało do okolic 21,50 USD za uncję. To najniższe notowania srebra od lipca 2020 roku, a więc od ponad roku.

Cena srebra odnotowała spadek

O ile we wcześniejszych dniach cena srebra poruszała się w konsolidacji, tym samym prezentując większą siłę niż notowania złota, to wczorajszą zniżką notowania srebra „nadrobiły” ten dystans. Presja na spadek cen kruszcu wynika bowiem z podobnych przyczyn co presja na spadek notowań złota. Przede wszystkim, chodzi o zapowiedzi rychłego zacieśniania polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.W tym tygodniu pojawiły się kolejne wypowiedzi ze strony przedstawicieli Rezerwy Federalnej, sugerujące gotowość do rozpoczęcia taperingu QE w USA jeszcze w najbliższych miesiącach. O ile większość członków Fed wskazuje na konieczność uważnego śledzenia danych makro, w tym przede wszystkim tych z amerykańskiego rynku pracy, to podkreślają oni, że ograniczanie programu skupu aktywów ma uzasadnienie i nie warto z nim długo czekać.

Notowania srebra – dane dzienne
Notowania srebra – dane dzienne

Obecnie scenariusz bazowy zakłada, że decyzja o taperingu zapadnie na listopadowym posiedzeniu Fed – a jedynym czynnikiem, który mógłby ten scenariusz zaburzyć, byłyby ewentualne słabe dane z rynku pracy w USA za wrzesień.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here