Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaNa rynku surowców największą zmienność widać dziś na srebrze. Za uncję zapłacimy dziś ponad 15,5$. Podczas pisania tej analizy osiągane są nowe lokalne maksima, cena próbuje wybić kluczową strefę oporową. Jeśli chodzi o inne rynki, złoto traci dziś 0,3%, wczorajszy ruch w dół jest więc kontynuowany. Za jedną uncję zapłacimy dziś 1409$. Jeśli chodzi o ropę naftową, tutaj również możemy obserwować spadki, cena po ponownym teście lokalnych szczytów nie zdołała utrzymać się powyżej poziomu 60$. Dziś jest to ruch na 0,25% w dół. Należy jednak pamiętać, że w ostatnim tygodniu notowania wzrosty niemal 5%, dlatego też korekta jest czym zupełnie normalnym. Baryłka ropy WTI kosztuje we wtorek 59,37$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena srebra wystrzeliła w górę

Cena srebra kontynuuje wzrosty po wybronieniu strefy wsparcia przy poziomie 15$. Dziś możemy obserwować momentum, jakiego dawno nie widzieliśmy na srebrze. Cena z dużą dynamiką pokonała opór przy poziomie 15,55$, docelowy poziom został więc wypełniony. Jeżeli cena zakończy dzisiejszą sesję powyżej, to droga do dalszych wzrostów zostanie otwarta. Wtedy też zgodnie z zasadą biegunowości strefa stanie się wsparciem.

Kurs srebra 16 lipca 2019

Cena złota broni lokalnego 1:1

Cena złota porusza się w ostatnim czasie w szerokiej konsolidacji. W zasadzie scenariusze od ostatniej analizy nie uległy zmianie. Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy poziomie 1383$, dopiero jego ewentualne pokonanie może doprowadzić do większych spadków. Jednak na razie, dopóki kurs znajduje się powyżej, niewykluczony jest dalszy ruch w górę. Możemy tutaj dodatkowo wyznaczyć linię po szczytach i linię do dołkach, przez co powstaje formacja trójkąta. Niemniej dopiero pokonanie strefy przy 1382$, bądź 1438$ powinno doprowadzić do większego ruchu trendowego. Intrady warto brać jeszcze pod uwagę lokalny ukłąd 1:1, który jest ponownie testowany – 1405$.

Kurs złota 16 lipca 2019

Cena ropy naftowej coraz wyżej

Cena ropy wraca poniżej strefy oporowej przy poziomie 60,25$. Lokalny układ 1:1, o którym pisałem wczoraj został zanegowany, co może zwiastować większą korektę spadkową. Aktualnie należy brać pod uwagę Overbalance, który został zaznaczony kolorem zielonym.

Cena ropy naftowej 16 lipca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here