Naga MarketsCena srebra w mocniej korekcie. Akcje „srebrnych spółek” dają o wiele większy zysk w 2020 r.W związku z tym, że srebro notowało bardzo zmienny rok, akcje spółek związanych z jego wydobyciem lub produkcją zaczynają wydawać się lepszą opcją inwestycyjną niż sam fizyczny kruszec (czy też kontrakty bazujące na jego wycenie). Od sierpniowych maksimów cenny kruszec tanieje o 36%, taniejąc o ponad 8 dolarów na uncji w przeciągu około 2 miesięcy. David Jones z Capital.com przygląda się wykresowi srebra i prognozuje, gdzie może on dotrzeć pod koniec 2020 roku.

  • Akcje srebrnych spółek wydają się o wiele bardziej stabilne
  • Publicznie notowane na giełdzie kopalnie srebra notowane są wyżej niż sam metal
  • Instrumentem pozwalającym śledzić notowania spółek srebra jest między innymi ETF o nazwie Global Silver Miners (SIL)
  • Ten również osuwa się od sierpniowych maksimów, deprecjacja jest jednak dwukrotnie mniejsza

SIL ETF z większą stopą zwrotu i stabilniejszą wyceną niż sam kurs srebra

Od początku roku ETF na akcje spółek wydobywających srebro rósł o 38%, a w skali ostatnich 12 miesięcy o ponad 60%. W tym samym czasie kontrakty terminowe na srebro umacniały się o 36% YTD, a na przestrzeni całego roku o niespełna 38%. Jednocześnie korekta SIL ETF od sierpniowych maksimów była dwukrotnie mniejsza niż samego cennego kruszcu.

Sposób, w jaki zachowują się dziś akcje srebra w porównaniu z poprzednim 9-letnim rynkiem niedźwiedzi, jest bezprecedensowy. Jeśli w poprzednich latach wyprzedaże srebra spowodowały również intensywną sprzedaż srebrnych akcji, to rok 2020 był pierwszym rokiem, w którym tak się nie stało – komentował David Jones z Capital.com.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

Stopa zwrotu SIL ETF (niebieski) vs Silver Futures (żółty) na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Źródło: Stooq.pl

W skład ETF-u wchodzą między innymi akcje Pan American Silver Corp (PASS), notowanej na amerykańskiej Wall Street. Spółka od początku roku pozwoliła zarobić 43%, a w skali 12 miesięcy ponad 111%, a oferowane przez nią stopy zwrotu znacznie wyprzedają te na rynku srebra. Najsilniejszy udział w indeksie posiada natomiast Wheaton Precious Metals, który od początku roku zyskuje 72%.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here