sztabki złotra i srebraJuż za niespełna 3 godziny kończy się sesja na rynku FX, a także na surowcach. Był to szczególnie ciekawy tydzień dla srebra, którego cena wzrosła ponad 5%. Jeśli  chodzi o rynek złota, tutaj wyraźnie widać spadek impetu, pomimo dalszego trendu wzrostowego, rynek ma problem z osiąganiem wyższych poziomów.Z kolei na ropie WT możemy obserwować brak wyraźnego kierunku, cena pomimo wykonywania sporych zasięgów poszura się w konsolidacji, w piątek przed godziną 20:00 za baryłkę trzeba płacić 55$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena srebra w rajdzie wzrostowym

Cena srebra wybija coraz wyższe poziomy. Ostatni rajd w górę jest na prawdę imponujący, przez ostatnie 3 miesiące cena srebra wzrosła ponad 25%, tylko w obecnym tygodniu wzrosty sięgają ponad 5%. Należy jednak zauważyć, że kurs dotarł do strefy oporowej wynikającej z mierzenia 61,8% oraz szczytów sprzed 2 lat. Niemniej dynamika ruchu w górę jest na tyle duża, że równie dobrze możliwe jest wybicie górą. Do odwrotu mogłaby doprowadzić chyba tylko lepsza sytuacja na rynku akcji (dziś nie widać jednak większej euforii na giełdach). Oczywiści jest to dobre miejsce do wykonania korekty, jednak wiąże się to z dużym ryzykiem.

Wykres srebra weekly
Srebro W1

Zobacz także: Kurs CD Projekt powyżej 250zł! Spółka opublikowała wynik kwartalne

Cena złota z szansą na kroektę? (XAUUSD)

Cena złota wraca poniżej szczytów z 13 sierpnia, dlatego też możliwe jest głębsze cofnięcie. Szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie silne wzrosty, korekta byłaby czymś zupełnie normalnym i zdrowym. Aktualnie należy więc zaczekać na test układu 1:1, który został zaznaczony niebieskimi prostokątami. Obrona dolnego ograniczenia struktury może prowadzić do kolejnej fali wzrostowej.

Wykres USDCAD
Złoto interwał H4

Cena ropy w konsolidacji (OIL WTI)

Cena ropy od pewnego czasu porusza się bez wyraźnej tendencji. Z jednej strony notowania są ograniczane przez strefę oporową przy 57$, a z drugiej wsparciem jest linia poprowadzona po ostatnich dołkach. Dopiero pokonanie strefy podażowej, bądź wybicie linii trendu mogłoby doprowadzić do większego ruchu trendowego. W przypadku wybicia górą, wzrosty mogą sięgnąć nawet poziomu 58,8$, gdzie znajduje się szczyt z ostatniej sesji lipca, a także mierzenie 78,6% Fibonacciego. Z drugiej jednak strony, wybicie dołem, może prowadzić do spadków w kierunku poziomu 51$.

Wykres ropy naftowej
Wykres ropy naftowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here