Ułożone staby srebraW ostatnim czasie na rynku surowców główną uwagę przyciągało to co dzieje się na ropie naftowej. Jednak wraz z upływem dni ruchy na “czarnym złocie” są coraz słabsze. Kolejne doniesienia z Arabii Saudyjskiej wskazują na szybkie przywrócenie produkcji do poziomu sprzeda ataku. Z kolei po weekendzie na rynku złota, a szczególnie na srebrze, widać większe zainteresowanie kupujących. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena srebra w drodze na nowe maksima (Silver)

Cena srebra odbiła w ostatnim czasie od wsparcia wynikającego z mierzenia 38,2% oraz dolnego ograniczenia struktury Overbalance, czyli największej korekty w całym trendzie. Tak długo jak kurs znajduje się powyżej zielonej strefy, obowiązuje trend wzrostowy. Dopiero wybicie poziomu dołem, może doprowadzić do większego ruchu dół. Wtedy też kolejne zniesienia Fibonacciego powinny być traktowane jako poziomy wsparcia. Niemniej pomimo nieznacznego cofnięcia podczas dzisiejszej sesji, jak na razie to popyt ma przewagę. W średnim terminie niewykluczony jest ruch w kierunku ostatnich maksimów.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Cena złota wybija górą (XAUUSD)

Cena złota kontynuuje wzrosty po obronie kluczowego wsparcia wynikającego z mierzenia 38,2% oraz ostatnich reakcji ceny przy 1485$. Poziom ten jest szczególnie istotny, gdyż jest to także strefa linii szyi potencjalnej formacji RGR, która jest widoczna na wykresie. Dopóki rynek znajduje się powyżej, istnieje szansa na dalsze wzrosty. Dodatkowo na początku tygodnia widać, że cena zdołała wyjść powyżej kolejnej ważnej strefy, która znajduje się przy 1518$, co może prowadzić do przyspieszenia ruchu w górę.

Wykres notowań złota
Złoto interwał H4

Cena ropy z szansą na domknięcie luki? (OIL WTI)

Cena ropy powoli zniżkuje po ostatnich informacjach z Arabii Saudyjskiej, z których wynika, że straty spowodowane ostatnim atakiem na rafinerie mają być dużo szybciej zniwelowane. Patrząc technicznie na wykres, cena wróciła poniżej strefy przy 58,5$, co może zwiększać szansę na domknięcie luki sprzed tygodnia. Dopóki kurs znajduje się poniżej strefy zaznaczonej na fioletowo, przewagę ma storna podażowa, dopiero powrót powyżej mógłby przyczynić się do wzrostów. Na razie jednak wydaje się, że to sprzedający mają przewagę. Najbliższe wsparcie wypada przy mierzeniu 50% – 56,8$.  Wykres ropy naftowej

Ropa WTI interwał H4

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here