Cena srebra spokojnie w środę. Czy to koniec spekulacyjnej manii?

W środę rano srebro wzrasta o skromne 0,9%

Naga MarketsCena srebra spokojnie w środę. Czy to koniec spekulacyjnej manii?Cena srebra w środę odbija o niecały 1% w górę, po tym gdy wtorkowa sesja przyniosła załamanie o 8%. Spadek ten był zdecydowanym odwrotem notowań kruszcu, który na fali spektakularnej zwyżki dobił do najwyższych poziomów obserwowanych od lutego 2013 roku. Zdaniem analityków, to już koniec spekulacyjnego wystrzału kursu srebra.

  • Ilość fizycznego srebra przechowywanego przez iShare Silver Trust wzrosła o rekordowe 57,8 mln uncji, jak wynika z danych przedstawionych we wtorek
  • Według London Bullion Market Association, która nadzoruje rynek srebra, ponad 1 mld uncji srebra zmieniło ręce w poniedziałek
  • To trzy razy więcej niż przeciętnie w poprzednim roku

Srebro: koniec spekulacyjnej manii?

Cena srebra w środę rano wzrasta o 0,9% do 26,93 dol. za uncję odreagowując wtorkową przecenę o 8,05%. Jeszcze w poniedziałek notowania srebra gwałtownie wystrzeliły w górę zyskując w trakcie sesji 7,55% i dobijając do ośmioletnich maksimów na 30,1365 dol. za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Szaleństwo zakupowe umarło – zaznaczył Stephen Innes, globalny strateg rynkowy w AxiCorp.

Cena srebra spokojnie w środę. Czy to koniec spekulacyjnej manii?
Notowania ceny srebra. Źródło: tradingview.com

Słowa analityka dobrze ukazują “fundamenty” stojące za ostatnimi wzrostami srebra. Część indywidualnych traderów, chcących wykorzystać podobny mechanizm jak w przypadku GameStop, chciała wywołać wzrost ceny srebra z uwagi na spodziewaną dużą ekspozycję notowań na shorty.

– To złe zrozumienie rynku. To próba stosowania tej samej koncepcji co w przypadku GameStop. Jednak większość rynku zajęła długą pozycją wobec srebra. Banki zarobią a kupujący srebro pośrednio wysyłają im swoje własne pieniądze. – stwierdził bernard Dahdah, analityk w Natixis.

Zobacz również: Cena ropy naftowej WTI we wtorek najwyższa od 12 miesięcy!

Bezpośrednią przyczyną załamania ceny kruszcu we wtorek było poniedziałkowe zwiększenie przez CME Group o 17,9% kwoty wymaganego depozytu zabezpieczającego do dokonania inwestycji w kontraktach na metal. Celem takiego działania jest zmniejszenie zmienności na rynku konkretnego surowca.

– Interwencja CME pozwala rynkom na spokojniejszy oddech z uwagi na znaczne zmniejszenie obaw o napływ szalonego tłumu inwestorów detalicznych – zaznaczył Stephen Innes z AxiCorp.

fpmarkets

Srebro to jednak nie tylko kruszec, ale metal przemysłowy, ale także cenny surowiec. Perspektywa zmian w sektorze energetycznym w tej dekadzie może okazać się trendem, który będzie generował wzrosty na rynku metalu.

– Dodatkowy popyt na srebro z uwagi na transformację do zielonej energii będzie wsparciem dla cen. – zauważył Stephen Innes z AxiCorp odnosząc się do długoterminowych perspektyw dla srebra.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | kurs akcji pkn orlen | bitcoin notowania | kursy funta | nasdaq indeks |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here