sztabki sreberaSpoglądając na notowania srebra zauważymy, że jego cena wzrosła na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy o ponad 2,35 USD z 13,89 USD 14 listopada 2018 r. aż powyżej 16,25 USD raportowanych 27 lutego br. Tam też pojawiła się bardzo silna reakcja podażowa, w skutek której cena srebra osunęła się o ponad dolara (106 centów) docierając ostatecznie poniżej 15,19 USD.


Cena srebra spada najszybciej od ponad pół roku

Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek trwających od 27 lutego 2019 roku a więc w ciągu niespełna trzech dni spadków, cena srebra osunęła się o ponad 6,5% docierając ostatecznie w okolice 15.19 USD. Warto zwrócić uwagę, że jest to największa i jednocześnie najszybsza wyprzedaż srebrnego kruszcu od ponad pół roku a dokładnie od połowy października 2018 roku.

Spoglądając na notowania srebra stricte technicznie dostrzec można, że w skutek obecnej deprecjacji kurs pokonał już linię tendencji wzrostowej i dotarł aż w rejon kolejnego, technicznego wsparcia (15.25 USD). W chwili obecnej obserwujemy próbę pokonania tego poziomu. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków ceny srebra. Możliwa przecena mogłaby w tym konkretnym przypadku sięgnąć nawet rejony 14,90 dolarów amerykańskich (USD).

Może Cię zainteresować: Cena złota spadła o ponad 50 dolarów. GOLD ponownie poniżej 1300 USD

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota spadła o ponad 50 dolarów. GOLD ponownie poniżej 1300 USD
Następny artykułKurs funta ponownie poniżej 5 PLN. Sprawdź ile może kosztować wkrótce
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here