Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaNa rynku złota nie dzieje się dużo w tym tygodniu. Ruchy jakie możemy obserwować są bardzo małe i bez wyraźnego kierunku, kurs konsoliduje. Niemniej pojawiły się pierwsze sygnały mogące sugerować dalszą wędrówkę w górę. Dziś za uncję złota zapłacimy 1422,2$, co oznacza spadki na ponad 0,2% po wczorajszym ruchu na 1,3 % w górę. Jeśli chodzi o srebro, kontynuuje ono ruch wzrostowy, od początku tygodnia momentum jest duże, dziś srebro rośnie już 0,9%. Za jedną uncję srebra zapłacimy 16,,06$. Jeśli chodzi o ropę naftową, tutaj możemy obserwować nieznaczną korektę, po ostatnich spadkach, dziś rośnie ona 0,23%. Baryłka ropy WTI kosztuje w czwartek 56,86$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena srebra coraz wyżej

Cena srebra kontynuuje dziś wzrosty po wybiciu szczytów z końca czerwca przy poziomie 15,5$. Realizuje się więc scenariusz, o którym pisałem w ostatnich analizach rynku surowcowego. W tej chwili możemy obserwować test tegorocznych maksimów, jednak obecna dynamika nie wskazuje na korektę. Niemniej korekcyjny może się pojawić, za nami trzy na prawdę dobre sesje, a im wyżej znajduje się cena tym większe ryzyko ruchu ruch przeciwnym. Stefa przy 16,15$ jest w tej chwili oporem, jednak po jej pokonaniu wzrosty mogą przybrać na sile. Bazowy scenariusz zakłada wzrosty, nawet w przypadku wykonania ruchu korekcyjnego.

Cena srebra 18 lipca 2019

Cena złota będzie rosnąć?

Cena złota wybija górą z lokalnej konsolidacji. Brakuje jednak dynamiki, która mogłaby doprowadzić do testu strefy oporowej przy 1348$. Aktualnie przebita lokalna linia trendu pozostaje wsparciem, tak długo jak kurs znajduje się powyżej, oczekuje się dalszego ruchu w górę. Gdyby doszło do powrotu na niższe poziomy, kolejnym wsparciem powinna być linia poprowadzona po ostatnich dołkach, a natomiast kluczową barierą popytową jest strefa przy poziomie 1328$. Tak na prawdę dopiero jej wybicie zmieniłoby tendencję na spadkową.

Cena złota 18 lipca 2019

Cena ropy naftowej wybija układ 1:1

Cena ropy broniła przy pierwszym teście dolnego ograniczenia układu Overbalance. Jak się jednak okazało, podaż była silniejsza i ostatecznie przy drugiej próbie doszło do wybicia dołem. Aktualnie, dopóki cena znajduje się poniżej poziomu 57,15, obowiązuje tendencja spadkowa. Ewentualny powrót powyżej, może wygenerować sygnał wzrostowy. Na razie jednak poziom powinien stanowić opór.

Cena ropy naftowej 18 lipca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here