Naga MarketsCena srebra powyżej 20 USD za uncjęO ile notowania złota odbiły się w górę i ugruntowały swoją pozycję powyżej poziomu 1800 USD za uncję, to ceny srebra na początku bieżącego tygodnia rosną jeszcze bardziej dynamicznie. Po ubiegłotygodniowym pokonaniu poziomu 19 USD za uncję, dzisiaj rano cena srebra wybiła się ponad barierę 20 USD za uncję.

Dynamiczny wzrost kursów srebra

Notowania srebra przez kilka ostatnich lat radziły sobie dużo słabiej niż ceny złota. Podczas gdy żółty kruszec drożeje już wyraźnie od jesieni 2018 roku, notowania srebra wspięły się w górę mniej zdecydowanie. Natomiast w marcu w bieżącego roku, gdy korekta cen złota okazała się relatywnie płytka na tle wielu innych surowców, ceny srebra runęły w dół o jedną trzecią.

Srebro jest w większym stopniu niż złoto wykorzystywane w przemyśle, co negatywnie wpłynęło na postrzeganie go przez inwestorów w kontekście niepewności dotyczącej globalnej koniunktury. Niemniej, branże wykorzystujące srebro, takie jak np. elektronika, nie ucierpiały istotnie ze względu na pandemię, a to sprawia, że perspektywy popytu na srebro nie są tak złe jak oczekiwano.

Jednocześnie, srebro jest traktowane przez wielu inwestorów jako alternatywa dla złota – i to na fali takiego myślenia notowania tego kruszcu mają teraz szansę kontynuować zwyżki. Wielu inwestorów uznaje srebro za surowiec niedowartościowany, który będzie nadrabiał dystans do złota po kilku rozczarowujących latach.

Notowania srebra – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here