Naga Marketssztabki złotra i srebraWraz z wybuchem pandemii koronawirusa dostrzec można było paniczną wyprzedaż na rynku srebra. Kilka dni później zauważalnej deprecjacji uległy także notowania złota. Te drugie dość szybko wróciły jednak do wzrostów i obecnie znajdują się powyżej 1800 dolarów za uncję co jest jednym z najwyższych poziomów w historii.

  • Metale szlachetne zyskują w czasie kryzysu
  • Cena srebra przekroczyła barierę 20 dolarów za uncję

Srebro najdroższe od 4 lat! Za jedną uncję zapłacić trzeba ponad 20 USD

Jak powszechnie wiadomo, cena srebra jest silnie skorelowana z rynkiem złota. Oznacza to, że gdy jedno rośnie, inwestorzy spodziewają się również aprecjacji drugiego. Mimo, iż kurs srebra jako pierwszy zareagował na wybuch pandemii, to wzrosty na tym rynku pojawiły się później niż na złocie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na przestrzeni ostatnich dni to cena złota utrzymuje się jednak na względnie stabilnym poziomie, a notowania srebra pną się do góry. Fakt ten sprawił, iż za jedną uncję srebra zapłacić trzeba obecnie ponad 20 dolarów, co jest najwyższym poziomem od września 2016 roku.

Na uwagę zasługuje fakt, iż cena srebra rośnie nieprzerwanie od niemal sześciu tygodni. W wyniku tej aprecjacji rynek pokonał techniczny opór w wysokości 18,60 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy przetestowania kolejnego oporu w wysokości 20,50 USD za uncję.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Autor poleca także:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPlantwear najwyżej w historii. Przychody spółki dynamicznie wzrastają
Następny artykułNotowania kawy odbijają w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here