Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto zyskuje na dzisiejszej sesji 0,15%. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1285,5$. Srebro koryguje ostatnie silne spadki. Aktualnie jego cena wynosi 14,92$, co odpowiada wzrostom na 0,25%. Ropa WTI znajduje się dziś na blisko 0,5% minusie, niemniej pod koniec ubiegłego tygodnia bronione było kluczowe wsparcie. W poniedziałek za jedną baryłkę zapłacimy 58,34$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena srebra (XAG/USD) w korekcie wzrostowej

Cena srebra wraca powyżej strefy oporowej przy 14,56$. Istnieje więc szansa na większą korektę wzrostową. Biorąc pod uwagę cały trend spadkowy, największa korekta została zaznaczona przerywanym prostokątem. Docelowym poziomem dla ruchu w górę będą więc okolice 15$. Jeżeli jednak cena wróci z powrotem poniżej oporu, to powinniśmy zobaczyć atak na ostatnie minim. Należy pamiętać o tym, że trend jest spadkowy.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Święto w UK i USA. Co zrobi DAX?

Wykres ceny srebra 27 maja 2019

Cena złota (XAU/USD) w konsolidacji

Cena złota w dalszym ciągu konsoliduje. W średnim terminie nie widzę tutaj przewagi ani strony popytowej, ani podażowej, należy zaczekać na rozjaśnienie sytuacji. Aktualnie interesują mnie jedynie skrajne poziomy czyli 1266$ jako wsparcie i dopiero 1309,5$ jako opór. Można wziąć także pod uwagę wysokość ostatnich lokalnych szczytów – 1300$.

Wykres ceny złota XAUUSD 27 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) broni wsparcia

Cena ropy zgodnie z oczekiwaniami zeszła na niższe poziomy. Aktualnie wsparcie przy poziomie 57,50$ jest bronione już po raz drugi. Niewykluczona jest więc korekta wzrostowa. W przypadku ruchu w górę, brałbym pod uwagę opór przy 60,25$, z tego miejsca spodziewałbym się kolejnego impulsu spadkowego. Jeżeli rynek wróciłby powyżej, to scenariusz spadkowy zostanie zanegowany.Wtedy też cena może kierować się na kolejną strefę oporową. Jednak w ostatnim czasie tendencja jest spadkowa i po wykonaniu korekty spodziewałbym się raczej ruchu w dół.

Wykres ceny ropy naftowej 27 maja 2019

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here