Naga Marketssztabki sreberaNa rynkach metali szlachetnych trwa konsolidacja. Notowania złota nieustannie walczą o utrzymanie się powyżej poziomu 1900 USD za uncję, natomiast ceny srebra poruszają się w okolicach 24,20 USD za uncję.

Podobnie jak w przypadku złota, ceny srebra tkwią obecnie w konsolidacji, wywołanej niepewnością związaną z pandemią oraz programem stymulacyjnym w Stanach Zjednoczonych. W tym momencie jest niemalże pewne, że jeśli nowy stymulus w USA się pojawi, to już po wyborach. To oznacza, że notowania złota i srebra prawdopodobnie nie dostaną impulsu do zwyżek z tej przyczyny w najbliższych dniach.

Cena srebra wykazuje dużą korelację z notowaniami złota, dlatego śledzenie rozwoju na szerokim rynku metali szlachetnych jest istotne. Jeśli druga fala pandemii będzie coraz bardziej dotkliwa – a to jest prawdopodobny scenariusz – to kolejne programy stymulacyjne są tylko kwestią czasu. To zaś oznacza dobre perspektywy dla złota, traktowanego jako zabezpieczenie przed inflacją, a jednocześnie także dla srebra, ze względu na powiązanie notowań z cenami złota.

Notowania srebra – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here