Naga MarketsCena srebra pokona w listopadzie 27 dolarów? Komentuje David JonesKurs srebra konsolidował przez większą część października, po dynamiczniejszych spadkach wrześniowych. Ponieważ biały metal pokazuje swoją zdolność do utrzymania wyższych wartości i jest skorelowany silnie ze złotem, David Jones z Capital.com jest zdania, że po opadnięciu niepewności związanej z wyborami prezydenckimi w USA, surowiec będzie miał szansę na dynamiczniejsze odbicie i test poziomu oporu na 27,20 dolarów.

  • Srebro w październiku konsoliduje w kilkudolarowym kanale zmienności
  • Środowa sesja przyniosła, czteroprocentową korektę, w reakcji na umacniającego się dolara
  • Tracił również kurs złota, David Jones z Capital.com oczekuje jednak odbicie po wyborach w USA

Srebro: Po październikowej konsolidacji czas na listopadowe umocnienie?

Od początku miesiąca srebrny wykres pokazuje zakres wartości od 23,00 do 25,60 dolarów za uncję. Przy obecnym braku zmienności, nadchodzące wybory prezydenckie w USA mogą zmienić sytuację w odniesieniu do srebra na przestrzeni listopad 2020. W tym roku srebro pokazywało już, że posiada spory potencjał do silniejszych ruchów, gdy w sierpniu ceny wzrastały powyżej 29,00 dolarów, a następnie dynamiczniej spadały

Mając na uwadze wskaźniki techniczne widzimy, że metal szlachetny może odnotować zyski w listopadzie. Biorąc pod uwagę, że analiza cen srebra konsekwentnie generuje wyższe poziomy wsparcia, istnieje powód, aby przewidywać, że spekulacyjne kupowanie może również przyczynić się do zwiększenia dynamiki wzrostu. Dlatego też, spekulacyjna prognoza cen srebra na listopad wiąże się z wysokim celem na poziomie 27,20 USD – prognozuje David Jones.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

Wspomniany poziom pokrywa się ze strefą oporu z drugiej połowy września, której wybicie ponownie otworzyło drogę do silniejszej aprecjacji, między innymi w kierunku tegorocznych szczytów.

Jones wyznacza następujące poziomy oporów dla wykresu srebra: 25,55 dol. (szczyt z 12 października), 27,60 dol. (szczyt z 15 września) i 29,85 dol. (szczyt z 6 sierpnia). Oraz następujące poziomy wsparć: 22,8 dol. (dołek z 6 października), 21,65 dol. (dołek z 24 września) i 20,00 dol. (poziom psychologiczny).

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCapex PKN Orlen wzrósł r/r do 2,03 mld zł w III kw. 2020 r.
Następny artykułDAX zniżkuje ponad 8%. Rynki finansowe ogarnia panika
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here