Naga Markets

Cena srebra osiągnie poziom 30 dol. w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy, uważa CitigroupAnalitycy Citigroup przewidują znaczny wzrost wartości srebra, potencjalnie osiągając poziom 30 dolarów w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy, zgodnie z najnowszą oceną surowca przeprowadzoną przez międzynarodowy bank. Eksperci Citi przewidują dalszy spadek wartości dolara amerykańskiego i obniżenie stopy funduszy federalnych, co pozytywnie wpłynie na wycenę metalu szlachetnego.

Analitycy Citigroup byczo nastawieni w stosunku do srebra

Cena srebra utrzymuje się w trakcie dzisiejszej sesji powyżej poziomu 23 dolarów po prawie 4-procentowym spadku w ciągu ostatniego tygodnia. Niemniej jednak dane półroczne pokazują, że srebro wzrosło o 6% w stosunku do dolara amerykańskiego.Pomimo ostatnich spadków wycen metali szlachetnych, eksperci rynkowi prognozują wzrostowe wyniki srebra i złota w 2023 roku i później. W raporcie Citigroup podkreślono, że prognozowany wzrost ceny srebra wynosi 30 dolarów w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy.

Uważamy, że niedawne spadki cen stwarzają dobrą okazję do kupna, podtrzymując nasze prognozy do 30 dolarów za uncję srebra w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy, nawet jeśli wzrost na rynkach wschodzących ulegnie stagnacji – stwierdzili analitycy Citigroup.

Jak się okazuje, specjaliści finansowi z Citi nie są osamotnieni w swoim optymizmie wobec metali szlachetnych. W ubiegłym miesiącu Bank of America zasugerował, że złoto może w bieżącym roku wzrosnąć do 2500 dolarów za uncję. Co więcej, dwa tygodnie temu analitycy BofA prognozowali, że zmniejszone dostawy górnicze mogą przyczynić się do potencjalnych wzrostów cen srebra.

Notowania srebra, wykres dzienny, źródło: TradingView
Notowania srebra, wykres dzienny, źródło: TradingView

Globalny bank inwestycyjny UBS również przewiduje rekordowo wysoki poziom cen złota w tym roku, podczas gdy inni analitycy surowcowi sugerowali znaczne zyski zarówno dla złota, jak i srebra z powodu niedawnego kryzysu bankowego.

Srebro będzie rosło w oczekiwaniu na spadek stóp procentowych w USA i realnych rentowności, które prawdopodobnie będą towarzyszyć przewidywanemu wzrostowi gospodarczemu w USA – czytamy w najnowszym komunikacie Citigroup na temat srebra.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

AVA Trade

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Wcześniejsze szacunki, że srebro może osiągnąć przedział 30 dolarów, nie są nowością dla Citigroup – analitycy banku mówili pod koniec kwietnia o “wyraźnej możliwości”, że srebro może osiągnąć cenę 34 dolarów za uncję w ciągu 6-12 miesięcy.

W najnowszej ocenie Citi na koniec maja zauważono, że słabsza konkurencja o kapitał inwestycyjny ze strony innych klas aktywów powinna również wspierać wycenę srebra, ponieważ rynki w coraz większym stopniu wyceniają ryzyko recesji w USA.

Obecnie na poziomie nieco powyżej 23 dolarów za uncję, srebro będzie potrzebowało ponad 30-procentowego wzrostu, aby osiągnąć prognozowaną przez Citigroup cenę docelową.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułAkcje Bogdanki mocno w górę po zarekomendowaniu najwyższej dywidendy od 8 lat
Następny artykułCathie Wood straciła miliardy po tym, jak jej fundusz ARKK sprzedał akcje Nvidii w styczniu 2023 r.
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.