Naga Marketssztabki złotra i srebraCena srebra (XAG/USD) wybiła w poniedziałek z formacji trójkąta i odnotowała najlepszy jednodniowy wynik od początku lutego, kiedy na krótko osiągnęła poziom 30 USD za uncję. Tymczasem złoto (XAU/USD) pozostaje w ograniczonym zakresie konsolidacji, a kupujący mają trudności ze znalezieniem wystarczająco silnego popytu, aby rzucić wyzwanie kluczowemu oporowi na poziomie 1800 USD.

  • Srebro wzrosło w poniedziałek o prawie 4% i zamknęło się powyżej oporu 26,65 USD, potwierdzając trend wzrostowy
  • Atrakcyjność metali przemysłowych można dostrzec poprzez stosunek złota do srebra
  • Brak kontynuacji wzrostów na złocie wprawia inwestorów w lekkie oszołomienie
  • Wzrost popytu na złoto. Trzy powody dalszego spadku cen w 2021 r.

Rynek srebra na rozdrożu. Największy dzienny wzrost od trzech miesięcy – Saxo

Srebro wybiło na początku tygodnia z formacji trójkąta i odnotowało swój najlepszy dzień od 1 lutego, kiedy to na krótko przekroczyło poziom 30 dolarów. W międzyczasie złoto pozostało w konsolidacji i nadal walczy ze znalezieniem wystarczającego rozpędu, aby przebić się powyżej kluczowego poziomu oporu 1800 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rosnące oczekiwania dotyczące globalnego wzrostu wraz z perspektywą wspierania przez rządy planów infrastrukturalnych, a także zielonej transformacji i skupienia się na reflacji pomogły w silnym wzroście cen metali przemysłowych i platynowców w 2021 r. Srebro znalazło się między dwoma kwestiami i pytanie czy pozytywny wpływ metali przemysłowych przewyższy czynniki płynące z rynku złota tj. wrażliwość na zmiany stóp i dolara.

Roczne stopy zwrotu na rynku metali. Źródło: Saxobank

W związku z niedawnymi dobrymi wynikami metali przemysłowych, srebro wykorzystuje korzystne środowisko. Wznowioną atrakcyjność metali przemysłowych można dostrzec poprzez stosunek złota do srebra, który wykazuje tendencję spadkową w ciągu ostatniego miesiąca. Stosunek z ponad 70 uncji srebra do jednej uncji złota spadł 1 kwietnia do najniższego od siedmiu tygodni poziomu 66,5.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Srebro wzrosło w poniedziałek o prawie 4% i zamknęło się powyżej oporu 26,65 USD, potwierdzając tym samym trend wzrostowy, który rozpoczął się na początku kwietnia. RSI jest powyżej 60, co wspiera nastrój byczy i tylko zamknięcie poniżej 25,7 USD zburzy ten krótkoterminowy scenariusz wzrostowy – napisał Kim Cramer Larsson, analityk Saxobanku.

Podwójne dno w złocie zostało potwierdzone po niedawnym przebiciu powyżej 1765 USD. Jednak brak kontynuacji, a teraz wielokrotne nieudane próby przebicia powyżej 1800 USD wprawiają inwestorów w lekkie oszołomienie.

Krótkoterminowe prognozy nadal wyglądają obiecująco powyżej 1765 USD, a przełamanie powyżej 1800 USD może sygnalizować ruch w kierunku 1818 USD i 1833 USD, obszaru, który niewątpliwie zacząłby zmniejszać tegoroczną presję spadkową na złocie – podsumował Larsson.

Plus500
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gbp online | biomed gpw | notowania dolar | kurs dolars |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here