Naga MarketsDavid Jones, Capital.com

Cena srebra silnie spadła pod koniec ubiegłego tygodnia, osiągając poziom 21,7 USD za uncję. Jednak analitycy nie uważają tego za powód do zmartwień zwłaszcza, że cena srebra w 2020 roku znajdowała się głównie w trendzie wzrostowym. David Jones, główny analityk Capital.com, w poniższym nagraniu przygląda się białemu metalowi i prognozuje możliwe zachowanie ceny w najbliższym miesiącu. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału!

  • Uncja srebra kosztowała niemal 30 USD na początku sierpnia w porównaniu do 23,7 USD obecnie
  • Kurs spadł w okolice wzrostowej linii trendu. Nadal istnieje spory potencjał do wzrostu
  • Powrót króla dolara obciąża rynek surowców w tym ceny złota i srebra. Rośnie niepewność co do kondycji globalnej gospodarki i wyborów w USA

Srebro nadal z potencjałem do dalszych wzrostów

Obecnie analiza wykresu srebra pokazuje bardzo silne wsparcie na poziomie 22 USD. W ocenie Davida Jonesa jest bardzo mało prawdopodobne, że na wykresie zobaczymy ruch poniżej tego poziomu – przynajmniej nie teraz. Wręcz przeciwnie, analiza srebra sugeruje, że rynek jest faktycznie gotowy do pójścia wyżej.

Mając to na uwadze w pobliżu poziomu 25 dolarów może pojawić się silny opór i to nie tylko z powodów technicznych, ale także psychologicznych. Nawet jeśli srebro w październiku 2020 r. zdoła odbić się powyżej tej granicy, jest trochę za wcześnie, aby powiedzieć na pewno, czy te wzrosty będą trwałe – oznajmił ekspert.

Capital.com
Capital.com - skorzystaj z rozwiązań sztucznej inteligencji do analizowania Twojego tradingu! SPRAWDŹ NAS

Na cenę srebra wpływa wiele niepewnych czynników. Prognozy październikowe na razie uwzględniają również możliwość umocnienia się dolara, co do tej pory okazało się niekorzystne dla surowców ogółem, ale jeszcze bardziej dla złota i srebra.

Indeks dolara przebił spadkową linię trendu, co zwiększa presję spadkową na metale szlachetne. Jednak potencjał do wzrostów srebra nadal jest spory, a wskaźnik RSI pozostaje na niskich poziomach. Z drugiej strony przebicie lokalnego dołka w okolicach 21,50 USD otworzyłoby drogę do kluczowej strefy wsparcia 17-20 USD – dodał

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here