Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami ostatnia sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W piątek  złoto koryguje ostatni ruch w górę. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1337,7$, co oznacza spadek na 0,3%. Srebro również nieznacznie koryguje ostatnie wzrosty dziś jest to -0,07%. Aktualnie jego cena wynosi 14,89$. Z kolei ropa WTI zyskuje dziś blisko 1%, obijając od strefy popytowej. W czwartek za jedną baryłkę WTI zapłacimy 53$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena srebra (XAG/USD) dociera do oporu

Cena srebra odbija od wyznaczonego w ostatnim przeglądzie oporu. Mowa tutaj o strefie podażowej przy 15$, poziom wynika z układu 1:1 oraz klasycznej strefy oporowej. Jak na razie poziom jest broniony, dlatego oczekiwałbym spadków. Niemniej wyjście powyżej 15$, doprowadzi do zmiany scenariusza na wzrostowy. Wsparciem są okolice 14,58$ oraz ostanie dołki przy 14,30$.

Wykres ceny srebra 7 czerwca 2019

Cena złota (XAU/USD) kontynuuje hossę

Cena złota nieznacznie koryguje ostatni rajd wzrostowy. Aktualnie biorę pod uwagę dwie strefy wsparcia, które mogą być wykorzystywane do dołączenia do trendu wzrostowego. Pierwsza strefa znajduje się przy 1324$, a druga przy 1309,5$. Kolejny impuls wzrostowy powinien już doprowadzić do wybicia nowych tegorocznych szczytów. Zanegowanie scenariusza wzrostowego nastąpi w momencie trwałego powrotu poniżej 1309$.

Zobacz także: Kurs dolara amerykańskiego do jena USD/JPY przed NFP

Wykres złota XAUUSD 7 czerwca 2019

Cena ropy (OIL WTI) koryguje spadki

Cena ropy reaguje w strefie wsparcia przy 51,75$. Aktualnie widzę szanse na ruch w kierunku 54,60$, tam też spodziewałbym się reakcji podażowej. Miejsce wynika z górnego ograniczenia układu 1:1 oraz strefy ZZB (wcześniejsze wsparcie zamienia się w opór). Dodatkowo mamy do czynienia z potwierdzeniem w postaci mierzenia Fibonaciego. Jeżeli natomiast doszłoby do wybicia górą, scenariusz spadkowy zostanie zanegowany.

Wykres ceny ropy 7 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here