Naga Marketssztabki sreberaW trakcie sesji środowej notowania srebra niespodziewanie wzrastały o niemal 5%, dochodząc do poziomu 16,6 za uncję, aby następnie dynamicznie zawrócić i zanegować cały wzrost. Zdaniem analityków powodem mógł być błąd „grubego palca” (z ang. „fat finger”).


Azjatycki „fat finger” wywindował ceny srebra na czerwcowe maksima?

„W środę, wtrakcie sesji azjatyckiej, około godziny 04:00 polskiego czasu zaobserwowany był niespotykany ruch wzrostowy na srebrze. W krótkim czasie ceny srebra wzrosły o 5% do okolic 16,6 USD za uncję. Niemniej kilka minut później ceny powróciły do wcześniejszych poziomów i poruszały się raczej ospale. Co było powodem tak nagłego ruchu? Prawdopodobnie było to związane z omyłkową pozycj, która zwana jest często „fat finger. Wydaje się to dobrym wytłumaczeniem, gdyż na innych powiązanych rynkach, jak złoto czy jen nie obserwowaliśmy takich ruchów. Nie wydaje się wobec tego, żeby zmiana miała przynieść jakiś nowy trend na rynku srebra”- komentował zespół analityczny XTB.

Fat finger na srebrze
Notowania srebra niespodziewanie zyskiwały w nocy z wtorku na środę, aby równie szybko oddać zyski. Źródło: Tradingview.com

Przechodząc na wykres dzienny widać jednak, że notowania są nadal blokowane przez strefę oporu wyznaczaną jeszcze pod koniec stycznia w okolicach 16,20 USD za uncję. Dolne ograniczenie obecnej konsolidacji pokrywa się natomiast z minimami lutowymi na 15,50 za uncję, a poziom wzmacnia dodatkowo średnia ruchoma z ostatnich 50 okresów.

kurs srebra D1
Srebro na wykresie dziennym, Źródło: Tradingview.com

Czy wiesz że…
Błąd grubego palca to błąd klawiaturowy na rynkach finansowych, takich jak rynek giełdowy lub rynek walutowy, zgodnie z którym zamówienie kupna lub sprzedaży ma dużo większy rozmiar niż zamierzony, z powodu wprowadzenia niewłaściwych danych wejściowych. Zautomatyzowane systemy w domach handlowych mogą łapać błędy grubych palców zanim dotrą do rynku lub takie zamówienia mogą zostać anulowane, zanim zostaną zrealizowane. Im większe zamówienie, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie anulowane.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here