Naga MarketsCena srebra nadal w wąskiej konsolidacjiOstatnie sesje na rynku srebra są mało wyraziste. Notowania tego kruszcu już od paru dni poruszają się w dość wąskiej konsolidacji w okolicach 15,00-15,40 USD za uncję.

Srebro ze stałym kursem

Uspokojenie nastrojów na tym rynku nastąpiło po fali dynamicznych zmian notowań. Jeszcze w drugiej połowie lutego cena srebra wyraźnie przekraczała 18 USD za uncję, a później w niecały miesiąc zniżkowała do okolic 12 USD za uncję. Obecnie cena srebra odrobiła więc już około połowy z tych strat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatni brak wyrazistych ruchów jest odpowiedzią na brak istotnych zmian cen na wykresie notowań złota, z którym srebro jest mocno skorelowane. Notowania złota wyhamowały zwyżkę w okolicach tegorocznych maksimów i od tego czasu oddały jedynie część wzrostowego ruchu – niemniej, są one obecnie w decydującym miejscu pod kątem technicznym. Złoto jednak na razie nie wykazuje siły do kontynuacji zwyżek, przynajmniej w krótkoterminowej perspektywie – a to może oznaczać również presję na zniżkę notowań srebra.

W dłuższej perspektywie czasowej sytuacja prezentuje się lepiej, jednak jakiekolwiek prognozy są obarczone dużą dozą niepewności. Srebro jest metalem często wykorzystywanym w przemyśle, więc perspektywy utrzymywania się pewnych ograniczeń związanych z koronawirusem mogą istotnie ograniczać potencjał wzrostowy jeszcze przez kilka tygodni, lub nawet miesięcy.

Notowania srebra – dane dzienne 29.04.2020


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here