Naga MarketsSpekulacja na srebrze słabnie we wtorek. Ceny kruszcu mocno spadłyCena srebra we wtorek rano spada o ponad 3% wycofując się z nowych ośmioletnich szczytów wyznaczonych w poniedziałek. Jednym z czynników, który przyczynił się do przerwania spekulacyjnego rajdu na srebrze był wzrost wymaganego depozytu zabezpieczającego na chicagowskiej giełdzie CME, co skłoniło traderów do realizacji osiągniętych zysków.

  • Napływ spekulantów na rynek srebra był w dużej mierze wynikiem jednoczenia się inwestorów na mediach społecznościowych
  • Wpisy na subforum Reddita o nazwie WallStreetBets miały ponownie wywołać duże zainteresowanie jednym aktywem, w tym przypadku srebrem
  • Złoto spot we wtorek rano tanieje o 0,46% do 1852 dol. za uncję

Srebro mocno w dół po poniedziałkowym rajdzie

Cena srebra w porannej części wtorkowej sesji spadła o 3,27% do 27,06 dol. za uncję, częściowo wytrącając wzrosty z poprzedniego dnia. Wtedy notowania kruszcu dobiły do 30,13 dol. za uncję. To najwyższy poziom od lutego 2013 roku, czyli od 8 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze przed tygodniem kurs srebra spot poruszał się w zakresie około 25 – 26 dol., jednak spekulacyjna mania będąca pokłosiem szalonych rajdów opartych o wyciskanie shortów na spółkach z amerykańskiego parkietu w pewnej części przeniosła się na rynek metali szlachetnych.https://www.tradingview.com/x/WYU7TyYB/

Nie jest w pełni jasne, w jaki sposób zaczęła się nagonka na pompowanie ceny srebra, jednak wszystko wskazuje na to, że akcja została zapoczątkowana na podforum Reddit o nazwie r/WallStreetBets. Przed tygodniem było ono centrum jednoczenia drobnych spekulantów do kupowania akcji GameStop czy AMC. Obecnie, użytkownicy Reddita są jednak podzieleni jeśli chodzi o podejście do handlu metalem.

Wtorkowe załamanie cen srebra jest w pewnej mierze wywołane zwiększeniem o 17,9% wymaganego depozytu zabezpieczającego dla kontraktów terminowych na srebro notowanych na giełdzie CME w Chicago. Od 2 lutego będzie on wynosić 16,5 tys. dol. na kontrakt.

Plus500

Celem takiego ruchu ze strony zarządu CME jest ograniczenie spekulacyjnego zachowania inwestorów na rynku srebra. Zwiększenie depozytu eliminuje część drobnych graczy.

– Cofnięcie na srebrze nie jest zaskakujące, każde długoterminowe wybicie spowodowane współpracą na mediach społecznościowych czy w oparciu o teorie spiskowe nie było podtrzymywane. – zauważył Gavin Wendt, analityk w MineLife Pty.

Zobacz również: Cena ropy mocno wzrośnie jeszcze do lipca zdaniem Goldman Sachs

Wendt zwrócił także uwagę na różnice między inwestowaniem w akcje spółki o małej kapitalizacji z olbrzymią ilością krótkich pozycji względem liczby akcji, w porównaniu do grania na wyciskanie shortów na rynku metali szlachetnych.

– Z perspektywy fundamentalnej, wątpię, że istnieją znaczne krótkie pozycje wobec rynku srebra, ponieważ perspektywy dla srebra są dobre w tym roku biorąc pod uwagę zachowanie kursu w 2020 r. – dodał Gavin Wendt z MineLife Pty.

– Spodziewamy się, że ceny będą nadal cechować się dużą zmiennością. Po tym tygodniu, a może nawet wcześniej, spodziewamy się, że napływ nowych inwestorów na rynek będzie malał, co w połączeniu z likwidowaniem pozycji, wpłynie na ceny.  Kupujący powinni się strzec. – zaznaczył James Steel, główny analityk rynku metali szlachetnych w HSBC USA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt notowania | cdprojekt red akcje | zlotowka kurs | kurs dolara | biomed-lublin notowania | dow index |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here