Naga Markets

Cena srebra kontynuuje zwyżki i oscyluje obecnie w okolicach 22,60 USD za uncjęPo spadkowym początku tygodnia na rynku srebra, kruszec ten w środę powrócił do zwyżek, które kontynuuje do teraz. Obecnie notowania srebra oscylują w okolicach 22,60 USD za uncję, co jest najwyższym poziomem od początku grudnia.

Cena srebra powraca do wzrostów

Decydująca na rynku srebra była zdecydowanie środowa sesja, i to z dwóch względów. Po pierwsze, zawróceniu notowań srebra w górę sprzyjały wzrosty notowań złota. One z kolei były wywołane słabością amerykańskiego dolara po publikacji komunikatów Fed, które nie zaskoczyły w „jastrzębią” stronę.Po drugie, srebro znajdowało się w tym tygodniu w ciekawym punkcie technicznym. Okolice 21,40 USD za uncję stanowią bowiem techniczne wsparcie, które zatrzymało sprzedających na rynku srebra pod koniec września tego roku. Tym razem to wsparcie także okazało się skuteczne.

Notowania srebra – dane dzienne
Notowania srebra – dane dzienne

Srebro nadal pozostaje pod dużym wpływem sytuacji na rynku złota, która może pozostawać chwiejna w obecnym okresie wzmożonej aktywności banków centralnych. Niemniej, na rynku srebra w 2022 r. prawdopodobnie pojawi się deficyt, który fundamentalnie będzie wspierać kupujących.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here