Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto zyskuje na dzisiejszej sesji zaledwie 0,06%. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1274,3$. Srebro konsoliduje w okolicach ostatnich minimów, cena wynosi dziś 14,43$. Z kolei Ropa WTI  wraca poniżej kluczowej strefy wsparcia. W środę za jedną baryłkę zapłacimy 62,70$, oznacza to spadek na 0,7%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


 

Cena srebra (XAG/USD) konsoliduje przy tegorocznych minimach

Cena srebra konsoliduje w okolicach tegorocznych minimów. Spoglądając na wykres o interwale D1, nie ma jeszcze sygnałów popytowych, niemniej ostatnie spadki wyhamowują. Może to przemawiać za korektą wzrostową, ale byłoby to łapanie dołka. Dlatego też na razie podstaw do zajmowania pozycji. Dopóki strefa oporowa przy 14,56$ trzyma, obowiązuje tendencja spadkowa. Ciężko wyznaczyć w tej chwili jakieś racjonalne docelowe poziomy wsparcia. Poza strefą przy poziomie 14$, nie widać miejsc, gdzie cena w przeszłości reagowała. Strona podażowa ma w dalszym ciągu przewagę. Podtrzymuję zdanie, że w tej chwili jesteśmy zbyt nisko by otwierać pozycje krótkie, a do longów brakuje sygnałów.

Cena srebra 22 maja 2019

Cena złota (XAU/USD) utrzymuje kierunek spadkowy

Cena złota wyraźnie traci od kilku sesji. Dopóki nie zobaczymy wyjścia powyżej strefy przy 1276$, obowiązuje tendencja spadkowa z celem na 1266$. Nie jest to jednak dobre miejsce do zajęcia pozycji, a na niższych interwałach nie widzę również setupów, dlatego wstrzymałbym się z zajmowaniem pozycji na dzisiejszej sesji. Gdyby doszło do dalszych spadków w kolejnych dniach i strefa przy 1266$, byłaby broniona, to po pojawieniu się formacji świecowej na interwale D1,  wygeneruje sygnał do wzrostów.

Cena złota XAUUSD 22 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) broni wsparcia

Cena ropy wpadła w lokalną konsolidację. Cena kilkukrotnie broniła strefy przy 62,90$, utrzymując się powyżej. Jednak dziś obserwujemy zejście w dół, dlatego wzrasta ryzyko większej korekty spadkowej. Jeżeli do końca sesji cena zamknie się poniżej 62,90, to niewykluczony jest ruch nawet w okolice ostatnich dołków. Rośnie też ryzyko konsolidacji na tych poziomach. Podobnie jak na złocie i srebrze nie widzę wiarygodnych sygnałów do zajęcia pozycji na dzisiejszej sesji.

Cena ropy WTI 22 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here