Cena srebra i złota mocno w górę, ropa również rośnie
Aktualne ceny surowców

Na początku nowego tygodnia możemy obserwować kontynuację wzrostów na rynku surowców. Cena złota rośnie ponad 1%, a srebro dodaje ponad 4%! Ropa naftowa nie pozostaje w tyle, Brent znajduje się 4,5% wyżej, a WTI rośnie blisko 6%. Czego spodziewać się po rynku surowców w najbliższych dniach? W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej oraz metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

  • Złoto po 1760 USD, notowania kontynuują zwyżkę
  • Cena srebra dynamicznie w górę
  • Cena ropy również kontynuuje ruch w kierunku północnym

Cena srebra (XAG/USD) wybija w górę

Cena srebra dynamicznie rośnie trzecią sesję z rzędu. Spoglądając na interwał D1, notowania znajdowały się w ostatnim czasie w wąskiej konsolidacji, po której wybiciu ruch w górę przyspieszył

Patrząc na wykres, dominują kupujący, dlatego też nie należy myśleć o odwróceniu tendencji. Najbliższym wsparciem jest wybite wcześniej mierzenie 61,8% Fibo. Dopóki znajduje się powyżej, obowiązuje trend wzrostowy.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

 – Poniedziałek przynosi silną zwyżkę cen srebra. To konsekwencja wystąpienia szefa Fed, który namawia Kongres do zwiększania wydatków, obiecując jeszcze większe wsparcie ze strony polityki pieniężnej. Podczas gdy złoto drożeje od miesięcy, ceny srebra zostały mocno w tyle. Drożeje ono jednak wyraźnie od 3 tygodni i jest już niemal 50% wyżej względem dołków z marca. Istotnym oporem dla rynku mogą być okolice 19 dolarów, gdzie hossa zatrzymała się w 2019 roku i na początku obecnego – komentują analitycy XTB.

Cena złota rośnie po wybiciu z trójkąta

Cena złota również kontynuuje zwyżkę. Kupujący stali się bardziej aktywni po tym jak doszło do wybicia z formacji trójkąta. patrząc na interwał H4, dominuje tendencja wzrostowa. Kluczowym wsparciem jest strefa przy 1736$ i dopóki nie zostanie ona wybita, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy naftowej Brent również w górę

Cena ropy naftowej również znajduje się w ostatnim czasie w tendencji wzrostowej. Po weekendzie notowania otwierają się luką wzrostową przez co cena dociera do szerokiej strefy oporowej rozciągającej się rejonach 34-36$.

Patrząc na wykres H4, mamy do czynienia z sekwencją wzrostową, niemniej zaznaczona na poniższym wykresie strefa, może stanowić kluczową barierę oporową. Należy też mieć na uwadze fakt wygasania kontraktu w dniu jutrzejszym.

Wykres ropy naftowej
Ropa Brent interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here