Naga Markets

Cena soi pnie się w górę. Chiny wysyłają mieszane sygnały Notowania soi w pierwszej połowie bieżącego tygodnia rosną, a cena tego towaru w USA obecnie oscyluje w okolicach 14,60 USD za buszel. Dzisiaj pojawiły się dane pokazujące spadek importu soi do Chin w listopadzie aż o 14% rdr, do poziomu 7,35 mln ton. Niemniej, spadek importu nie wynikał ze słabego popytu w Państwie Środka, lecz głównie z problemów z załadunkiem towarów rolnych w USA.

Ceny soi znów rosną

Obecnie inwestorzy na rynku soi żyją już dniem dzisiejszym – i obserwują rosnący popyt na soję w Chinach, wynikający z łagodzenia pandemicznych obostrzeń. Dodatkowo, wsparciem dla notowań soi są niekorzystne warunki pogodowe w Argentynie, czyli kraju będącym jednym z kluczowych producentów i eksporterów soi na świecie.

Notowania soi w USA - dane dzienne
Notowania soi w USA – dane dzienne


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKryptowaluty są jak kamienie dla zwierząt domowych, uważa Jamie Dimon z JPMorgan
Następny artykułEurodolar wraca powyżej 1,05. Lepsze dane wspierają jastrzębie stanowisko EBC
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.