Naga MarketsCena soi niemalże bez zmian. Niekonsekwencja Chin w sprawie zakupów surowcaJeszcze wczoraj na rynku soi pojawiły się spekulacje z Chin, że władze tego kraju naciskają państwowe firmy do zaprzestania importu soi ze Stanów Zjednoczonych.

Chiny jednak importują z USA

Na razie jednak ich efektu nie widać. Na początku bieżącego tygodnia pojawiły się trzy zamówienia z Państwa Środka na łącznie 180 tys. ton amerykańskiej soi z dostawą w październiku i listopadzie, czyli w szczycie amerykańskiego sezonu na eksport soi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Informacje te pokazują brak konsekwencji ze strony Chin w kwestii handlu z USA, co odzwierciedlane jest w cenach soi w USA, które poruszają się praktycznie płasko od paru tygodni.

Nie wiadomo, dlaczego chińskie firmy kupiły soję z USA mimo wyraźnych nacisków władz, ale prawdopodobnie wynika to z faktu, że nie mają one innego wyboru. Wiele chińskich przedsiębiorstw nadal nie zapewniło sobie odpowiednich dostaw tego surowca, nawet mimo wzmożonych zamówień z Brazylii i Argentyny. Ponadto, pod koniec roku amerykańska soja jest konkurencyjna cenowo.

Notowania soi w USA – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here