Naga MarketsCena soi blisko tegorocznych minimówNotowania soi w Stanach Zjednoczonych praktycznie przez cały maj poruszały się w konsolidacji w okolicach tegorocznych minimów cenowych. Początek czerwca nie przynosi przełomu na tym rynku – dzisiejsza sesja upływa pod znakiem zniżek, a ceny soi w USA poruszają się w okolicach 8,34-8,35 USD za buszel, czyli w rejonie najniższych tegorocznych poziomów.

Konflikt USA-Chiny wpływa na ceny soi

Jednym z czynników, który negatywnie wpłynął na ceny soi dzisiaj, są spekulacje dotyczące potencjalnego zmniejszenia importu soi z USA przez Chiny. Według źródeł cytowanych przez Reuters, chińskie władze naciskają państwowe firmy, aby przestały kupować niektóre produkty z USA, w tym właśnie soję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chińskie zakupy soi z USA przyspieszyły na początku tego roku za sprawą polepszenia relacji między obiema globalnymi potęgami. Ta odwilż to już jednak przeszłość – obecnie, za sprawą zmian w prawie zmniejszających autonomię Hongkongu, stosunki Chin ze Stanami Zjednoczonymi na nowo stały się wyjątkowo napięte. Działania Chin w sprawie importu soi są jedną z prób nacisku na USA – zwłaszcza że Chiny to największy importer soi na świecie, zaś USA to jeden z czołowych producentów i eksporterów.

Notowania soi w USA – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here