Naga MarketsCena ropy znalazła dno? Brent i WTI z szansą odbicia od dołków z 2020 r.Notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżący tydzień na niskich poziomach. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny spadła do ważnej psychologicznej bariery na poziomie 50 USD za baryłkę, natomiast notowania ropy Brent oscylują niewiele powyżej 54 USD za baryłkę.

W obu przypadkach, ceny ropy znajdują się przy tegorocznych minimach. Jeśli w najbliższych dniach dojdzie do odbicia notowań w górę, to ukształtuje się na tym rynku formacja podwójnego dna, sprzyjająca oczekiwaniom dalszych zwyżek.

Niewątpliwie wskaźnikowo rynek ropy naftowej jest wyprzedany. Niemniej, fundamentalnie presję spadkową utrzymują obawy o konsekwencje koronawirusa oraz brak rychłej reakcji OPEC+. W piątek ze strony Rosji pojawiły się bowiem sugestie, że kraj ten potrzebuje więcej czasu, aby ocenić rekomendację komitetu technicznego OPEC+, wzywającą do cięcia produkcji ropy o kolejne 600 tys. baryłek dziennie. To jednak nie dziwi, ponieważ Rosja już wielokrotnie wcześniej zostawiała takie decyzje na ostatni moment. Z kolei inny kraj spoza OPEC, ale również sygnatariusz porozumienia naftowego, Azerbejdżan, potwierdził zamiar poparcia dla inicjatywy dodatkowego obniżenia limitów produkcji ropy.

Podsumowując, ceny ropy naftowej mają obecnie potencjał do odbicia się w górę. Pesymizm na tym rynku sięgnął zenitu, a na rynku ropy WTI notowania sięgnęły istotnej psychologicznej bariery. Niemniej, do zwyżek prawdopodobnie potrzebny będzie jakiś fundamenalny impuls, najlepiej ze strony państw OPEC+.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here