Cena ropy, złota i srebra w lokalne konsolidacji we wtorek 20 października
Cena ropy, złota i srebra

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na rynku surowców. Złoto, srebro i ropa poruszają się bez wyraźnego kierunku. Dziś nie poznamy kluczowych danych, które mogłyby wpłynąć na wykresy srebra i złota, dlatego, z kolei tradujący na ropie będą zwracać uwagę na raport API, który zostanie opublikowany wieczorem. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena ropy (OIL WTI)

Patrząc technicznie na wykres ropy WTI, notowania wpadły w ostatnim czasie w lokalną konsolidację. Aktualnie opór stanowi strefa przy 41,5$. Z kolei wsparcie znajduje się przy 39,35$. Niemniej fakt, że rynek pokonał linię poprowadzoną po ostatnich szczytach sugeruje, że kupujący mogą mieć przewagę. Dlatego też w przypadku wybicia oporu, ruch w górę może przybrać na sile.

Wykres złota
Ropa interwał H4

Cena złota (XAU/USD)

Wczorajsza przecena na złocie wyhamowała na wysokości wsparcia wynikającego z geometrii 1:1. Tak długo jak będzie ono bronione, istnieje szasną na dalszy ruch w górę. Niemniej dziś niewykluczony jest ponowny testu geometrii, gdzie mogą pojawić się kupujący. Dopiero zanegowanie układu przekreśli scenariusz wzrostowy.

Wykres ropy
Złoto interwał H4

Zobacz także: Słaby początek tygodnia na rynku akcji, indeksy giełdowe wracając do spadków

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na rynek srebra technicznie, możemy zaobserwować wyhamowanie ruchu wzrostowego. Niemniej dopóki notowania bronią linii poprowadzonej po ostatnich minimach, należy spodziewać się ruchu w kierunku ostatnich lokalnych maksimów przy 25,5$. Kolejny opór znajduje się z kolei na wysokości okrągłego poziomu 26$. Scenariusz spadkowy zostanie zanegowany w momencie pokonania wspominanej linii trendu, wtedy też spadki mogą przybrać na sile.

Wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here