Naga MarketsNapis ropy WTI notowania surowcaCeny ropy naftowej pozostają stabilne, gdy inwestorzy dyskontują oznaki poprawy perspektyw popytu w niektórych regionach z perspektywą większej podaży ropy z Iranu w przypadku wznowienia umowy nuklearnej. Kontrakty futures w Nowym Jorku kosztują nieco ponad 66 USD za baryłkę po wzroście o 6,5% w ciągu ostatnich trzech sesji. Raport branżowy wykazał kurczenie się zapasów ropy i paliw przed rozpoczęciem letniego sezonu samochodowego w USA. W międzyczasie Chiny są gotowe kupować tańszą ropę od Rosji, a ich apetyt rośnie wraz z ożywieniem popytu w Azji.

  • Rozmowy między Iranem, a światowymi mocarstwami mogą utorować drogę do zniesienia sankcji nałożonych na producenta OPEC
  • Kraj Zatoki Perskiej może przechowywać na morzu aż 69 milionów baryłek ropy w tankowcach
  • Cena ropy wzrosła w tym roku o ponad 35%, ponieważ solidne odbicie po pandemii w USA, Chinach i Europie napędza ożywienie konsumpcji
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ropa naftowa: popyt nadal powraca na rynki. Spadek zapasów w USA

Rozmowy między Iranem, a światowymi mocarstwami zawierają kwestie związane z porozumieniem nuklearnym, które mogą utorować drogę do zniesienia sankcji nałożonych na producenta OPEC. Według E.A. kraj Zatoki Perskiej może przechowywać na morzu aż 69 milionów baryłek ropy w tankowcach. Mogłoby to spowodować zalew irańskiej ropy zwiększając globalną podaż.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy wzrosła w tym roku o ponad 35%, ponieważ solidne odbicie po pandemii w USA, Chinach i Europie napędza ożywienie konsumpcji, mimo że niektóre części Azji borykają się z ograniczeniami. Kluczowy spread cenowy dla ropy West Texas Intermediate sygnalizuje, że handlowcy przygotowują się do potencjalnego załamania podaży tuż przed intensywnym letnim sezonem samochodowym, który wywoła gwałtowny wzrost popytu.

Amerykański i chiński popyt nadal powraca na rynki. Ewentualne ożywienie umowy nuklearnej z Iranem ogranicza dalsze zyski ropy – napisał Stephen Innes, globalny partner zarządzający w SPI Asset Management.

Amerykański Instytut Naftowy (API) poinformował, że w zeszłym tygodniu zapasy benzyny spadły o prawie 2 miliony baryłek. Oficjalne dane rządowe zostaną podane w środę popołudniu.

Plus500

Ropa naftowa konsoliduje na lokalnych maksimach

Notowania ropy naftowej typu WTI silnie wzrosły o 6,5% w ciągu trzech ostatnich sesji z poziomu 61,50 USD do powyżej 66 USD. Dalszy wzrost cen powinien doprowadzić do testu lokalnego oporu 66,73 USD z celem na tegoroczne maksimum 67,94 USD. Trwałe przebicie tego poziomu otworzy drogę do okrągłego poziomu oporu 70 USD. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej lokalnego minimum 60,69 USD wyhamowałby ostatnią presję ze strony kupujących.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy bitcoin | kurs euro online | notowania dom development | 11bit kurs | cdr akcje | jsw akcje | giełda jsw |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here