Naga Markets

Cena ropy nafotwejPo niezwykle dynamicznych spadkach z poziomu 133 dolarów do 97 dolarów za baryłkę, notowania ropy naftowej powróciły na ścieżkę wzrostów. To też sprawiło, iż obecnie za baryłkę ropy Brent zapłącić trzeba znów ponad 118 dolarów. Według weterana handlu towarami Douga Kinga prowadzącego fundusz Merchant Commodity Fund o wartości 425 milionów dolarów, notowania ropy mogą wzrosnąć nawet do 150 dolarów za baryłkę, do czego przyczynić ma się szok podażowy.

Szok podażowy wywinduje ceny ropy do 150 USD

Doug King, doświadczony trader surowcowy uważa, że ropa Brent prawdopodobnie osiągnie w tym roku cenę 150 dolarów za baryłkę, ponieważ szok podażowy spowodowany wojną na Ukrainie zbiegnie się w czasie ze wzrostem popytu ze strony ludzi, którzy chętnie podróżują po ustaniu pandemii.Brent daily

Zarządzajacy wartym 425 milionów dolarów funduszem 425 mln USD Merchant Commodity Fund osiągnął w obiegłym roku stopę zwrotu na poziomie 74 proc., a od początku tego roku zarobił już 28 proc.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Jego zdaniem, spadek podaży spowodowany wojną na Ukrainie i nałożonymi z tego powodu sankcjami na Rosję prawdopodobnie przewyższy spadek popytu, ponieważ ludzie chcą zacząć więcej podróżować, gdy tylko nadarzy się okazja.

– Popyt na paliwo lotnicze powróci, podróże powrócą. Myślę, że ludzie mają pieniądze. Będą chcieli je wydać, więc nie widzę destrukcji popytu przy tych cenach – wskazał King.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc | średni kurs rubla nbp | średni kurs franka | kur dolara | pkp cargo gpw | nasdaq giełda| giełda asseco | giełda celon |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułBanki z Wall Street opuszczają Rosję. Na stole leży 100 miliardów dolarów!
Następny artykułKurs EUR/USD ogranicza spadki. Czy KPO wesprze złotego? Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here