Naga MarketsCena ropy nafotwejWtorkowy poranek przyniósł ze sobą zauważalną aprecjację cen ropy naftowej. Za West Texas Intermedaite czyli popularną WTI zapłacić trzeba już niemal 42 dolary za baryłkę, co jest najwyższą wyceną od początku marca br. Mimo tak znacznej aprecjacji, potencjał do dalszych wzrostów pozostaje jednak dość mocno ograniczony.

  • Cena ropy najwyżej od początku marca br.
  • Koronawirus zagrożeniem dla dalszych wzrostów na rynku ropy

Cena ropy coraz bliżej 42 USD

Cena ropy WTI od dłuższego czasu oscylowała w okolicy 40 dolarów za baryłkę. Potencjał wzrostowy był silnie ograniczany przez ryzyko wystąpienia drugiej fali pandemii, co bezpośrednio mogłoby uderzyć w popyt na paliwa. Próby szczepień przynoszą jednak obiecujące rezultaty, dzięki czemu dziś o poranku obserwujemy zauważalną aprecjację czarnego złota.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywnym są także najnowsze wyniki badań Bloomberga, które wskazują na już trzeci w ciągu ostatnich czterech tygodni spadek poziomu zapasów ropy naftowej.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), której celem jest ujednolicenie polityki dotyczącej wydobycia oraz wpływanie na poziom cen ropy naftowej przygotowuje się jednak do ponownego zwiększenia podaży po tym, jak w wyniku wybuchu pandemii dokonano rekordowego ograniczenia wydobycia.

– Tempo wzrostu cen ropy w obliczu zagrożeń związanych z prawdziwym popytem prawdopodobnie pozostanie powolne – wskazał w nocie Stephen Innes, główny strateg rynkowy w AxiCorp Ltd. dodając, że w dalszym ciągu istnieje sporo zagrożeń dla dalszego wzrostu cen ropy. Sytuacja mogłaby się poprawić, gdyby doszło do wypłaszczenia krzywej zachorowań na Covid-19.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Cena ropy WTI coraz bliżej istotnego oporu

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że wskutek niezwykle dynamicznej wyprzedaży, do której doszło między styczniem a kwietniem br., kurs osunął się poniżej niezwykle istotnego wsparcia w wysokości 43 dolarów za baryłkę. Jeżeli zatem trwające od kilku tygodni wzrosty będą kontynuowane, już w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu tego poziomu. Biorąc jednak pod uwagę, że w przeszłości stanowił on istotne wsparcie, niewykluczone, że tym razem zadziała jako opór i w jego okolicy ponownie pojawi się większa reakcja podażowa.

WTI Weekly

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRozliczenie z Gazpromem pomniejszy koszty PGNiG w II kw. 2020 r.
Następny artykułZawarcie porozumienia na szczycie Unii Europejskiej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here