Naga MarketsCena ropy nafotwejPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 0,822 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 1,288 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco gorszy.


Zapasy ropy w dół o 1,085 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 14 grudnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 90,6% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,6 mln baryłek dziennie, czyli o 35 tys baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, w tygodniu kończącym się 14 grudnia 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o 1,085 mln brk co okazało się wynikiem nieco gorszym od prognoz wskazujących na ich spadek o 1,288 mln brk.

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów. Jak się bowiem okazało, te mimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 2,178 mln brk (w przypadku benzyny) i 0,312 mln brk (w przypadku destylatów), finalnie wzrosły aż o 2,529 mln brk i 1,509 mln brk.

Cena ropy WTI najwyżej od połowy września br.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że mimo mniejszego niż oczekiwano spadku zapasów ropy naftowej oraz zdecydowanie większego wzrostu zapasów benzyny i destylatów, cena czarnego złota tuż po publikacji znacząco wzrosła.

Cena ropy naftowej
WTI M5

Na interwale dziennym zauważymy, że cena WTI rośnie nieprzerwanie od pięciu dni i jest obecnie najwyższa od połowy września br. Jej kurs znalazł się także w okolicy górnego ograniczenia trwającego niemal od początku października kanału wzrostowego, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w rejon 53.50 USD.

Weź udział w darmowym webinarze i poznaj
7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

Cena ropy naftowej
WTI Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZwrot w stronę dolara? – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułUSA wprowadzają nowe ograniczenia w handlu z Chinami!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here