Naga MarketsPojawienie się szczepionek przeciw koronawirusowi wywołało falę optymizmu, która przyczyniła się do wzrostów na światowych rynkach finansowych. Rosną ceny akcji, ale także surowców. Głównym poszkodowany jest natomiast dolar amerykański, który osłabia się w stosunku do większości popularnych walut. Ole Hansen z Saxo Bank zwraca uwagę, że od czasu pierwszej z całej serii zapowiedzi dotyczących szczepionek – w tym przypadku Pfizer/BioNTech – w dniu 9 listopada, wiele rynków, w szczególności akcji związanych z branżą technologiczną oraz z pewnym koncernem motoryzacyjnym, zachowuje się jak na sterydach.

  • Pojawienie się szczepionek wywołało falę optymizmu
  • Światowe rynki finansowe wyceniają koniec pandemii
  • Cena ropy najwyżej od początku pandemii

Bańka napompowana do granic możliwości?

Szef działu strategii rynków towarowych w Saxo Bank zwraca uwagę, że w efekcie pojawienia się szczepionki, warunki na rynkach przypominają te z okresu poprzedzającego pęknięcie technologicznej bańki spekulacyjnej dwadzieścia lat temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Mając to na uwadze dostrzegamy podwyższone ryzyko zakończenia „imprezy” i ostatecznego powrotu do rzeczywistości – przyznał.

Cena ropy najwyżej od początku marca br.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że jej cena wzrosła w ostatnim czasie powyżej 47 dolarów za baryłkę. Oznacza to, że podobnie jak ropa BRENT, tylko na przestrzeni minionego miesiąca jej cena wzrosła o jedną czwartą.

Handel ropą naftową WTI i BRENT u brokera Naga Markets

 

WTI Daily

Na uwagę zasługuje fakt, iż cena ropy Brent po raz pierwszy od czasu niefortunnego pod względem terminu wypowiedzenia przez Arabię Saudyjską wojny cenowej na początku marca powróciła do poziomu 50 USD/b.

Zapraszamy na bezpłatny webinar: 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

BRENT D1

Ole Hansen uważa, że zasadnym jest założenie, że ropa Brent może ustabilizować się w najbliższym czasie na obecnych poziomach. Równocześnie spodziewa się on, że ceny akcji spółek energetycznych mogą pójść w górę w związku z oczekiwanym przyszłym ożywieniem cen ropy i zysków.

– Fizyczny rynek ropy potrzebuje codziennego powrotu do równowagi, aby uniknąć negatywnych skutków wzrostu zapasów. W kontekście obecnych problemów związanych z wprowadzeniem lockdownów na całym świecie cena ropy może obecnie za bardzo wykroczyć poza poziomy uzasadnione bieżącymi fundamentami – wskazał strateg Saxo Bank.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena ETH wzrośnie jeszcze przed końcem roku? Analiza kryptowaluty sieci Ethereum
Następny artykułFed uzależni skup aktywów od zatrudnienia i inflacji – prognozują ekonomiści
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here