Naga MarketsCena ropy WTI wzrosła spadła we wtorek rano wskutek obaw o rozwój pandemiiCena ropy naftowej WTI spadła we wtorek rano w wyniku rosnących obaw o szybkie zatwierdzenie pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych, a także o rozwój pandemii w Unii Europejskiej w sytuacji, gdy szczepionka od AstraZeneca wciąż nie została tam zatwierdzona.

  • Indie zwiększyły import ropy w grudniu do największych poziomów od dwóch lat
  • Citibank zwrócił uwagę na zaburzenie sytuacji podażowej, gdy sankcje nałożone na Iran zostaną zniesione
  • Arabia Saudyjska pracuje nad możliwością zastąpienia technologii generacji prądu z paliw kopalnych na rzecz OZE

Ropa Brent poniżej 56 dol. bbl

Kurs ropy jeszcze przed dwoma tygodniami wyznaczał nowe 11-miesięczne maksima, jednak notowania złapane zostały w kleszcze dwóch głównych rynkowych czynników: spodziewanej stymulacji fiskalnej w USA oraz obaw o odbudowę popytu na paliwa w obliczu rozwoju pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy WTI wzrosła spadła we wtorek rano wskutek obaw o rozwój pandemii
Notowania ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Cena ropy WTI porannej części wtorkowej sesji spadła o 0,47% do 52,53 dol. za baryłkę tracąc część zwyżki wypracowanej w poniedziałek. Nadal jednak bilans tego tygodnia jest dodatni, a notowania surowca wzrosły w nim o 0,50%. Kurs ropy w ostatnich dniach stycznia zmierza do zamknięcia tygodnia ponad 8% na plusie.

Cena ropy WTI wzrosła spadła we wtorek rano wskutek obaw o rozwój pandemii
Notowania ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie surowcowej ICE opadła we wtorek rano o 0,64% do 55,58 dol. za baryłkę. Styczeń jak do tej pory przyniósł zwyżkę o 7,5%.

Członkowie administracji Bidena starają się przekonać Republikańskich legislatorów do zaakceptowania pakietu stymulacji fiskalnej w obecnej formie, jednak bieżący przestój zaczyna tworzyć uczucie deja vu co do możliwości szybkiego wdrożenia pomocy gospodarce.

Zobacz również: Trading mobilny: kurs euro, notowania S&P 500 oraz cena pszenicy na platformie Capital.com

Sytuacja pandemii w Stanach Zjednoczonych zdaje się uspokajać, a liczba przypadków spadać. W krajach Europy Zachodniej nadal trwają surowe restrykcje oraz lockdowny, jednak spodziewane jest ich luzowanie. Między innymi, we wtorek ma według zapowiedzi dokonać tego Polska.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ogniska koronawirusa pojawiły się w Chinach, co może przynieść “powtórkę z rozrywki”, jeśli chodzi o obostrzenia w kraju, który jest największym konsumentem ropy naftowej. Pozostając przy tematyce chińskiej, prezydent Chin, Xi Jinping, w trakcie swojego przemówienia w ramach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos przestrzegł przed możliwością rozpoczęcia “nowej zimnej wojny” i dążeniem do globalnej dominacji, w pośredni sposób odnosząc się do USA.

Jak wynika z danych Petro-Logistics opublikowanych w poniedziałek, wskaźnik wypełnienia planu redukcji podaży ropy przez OPEC+ jest w styczniu na przeciętnym poziomie 85%, co wykazało jedność kartelu w podtrzymywaniu postanowień.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zł kurs | biomed-lublin akcje | eur online | orlen cena akcji | rekomendacje giełdowe 2020 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here