Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyCzwarty kwartał minionego roku był niezwykle ciężki dla osób posiadających pozycje długie na notowaniach ropy naftowej. Cena czarnego złota osunęła się bowiem wówczas o 34,54 USD co stanowiło niemal 45%. 26 grudnia 2018 roku na notowaniach ropy naftowej pojawił się jednak silny impuls wzrostowy, który doprowadził do zmiany nastawienia rynku i obserwowanych aż po dziś dzień wzrostów.


Cena ropy WTI wzrosła już o ponad 51%

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w skutek trwających od 26 grudnia ub.r. wzrostów, cena ropy wzrosła o niemal 22 dolary co stanowi ponad 51%. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tych wzrostów rynek pokonał kilka technicznych poziomów oporu, w tym niezwykle istotną strefę w okolicy 58.92 USD i dotarł w rejon 64 dolarów, co jest najwyższym poziomem od 1 listopada 2018 roku.

Biorąc pod uwagę, że opór ten w przeszłości stanowił istotne wsparcia a w chwili obecnej znajduje się w rejonie mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego impulsu spadkowego, niewykluczone, że w niego okolicy pojawi się wkrótce jakaś większa reakcja podażowa. Gdyby tak się stało i opór ten zostałby ostatecznie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej.

Do handlu na rynku ropy naftowej polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Cena ropy WTI
Cena ropy WTI

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie trwale pokonana, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji czarnego złota.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY – 8 kwietnia 2019
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – dolar amerykański największym przegranym poniedziałkowej sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here