Naga Markets

Cena ropy WTI wzrasta, obawy o Omikron maleją. Prognozy cen na 2022 rokCena ropy WTI w porannej części wtorkowej sesji wzrastają, a handel surowcem na globalnych rynkach uspokaja się, gdy pojawia się coraz więcej informacji o nowym szczepie koronawirusa “Omikron”.

Ropa naftowa WTI drożeje we wtorek rano

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX we wtorek rano wzrasta o 0,20% kontynuując konsolidację obserwowaną od ponad tygodnia.Jednym z powodów uspokojenia notowań po obserwowanej wcześniej wysokiej zmienności jest częściowe zniwelowanie obaw o załamanie popytu na ropę, po tym gdy seria pozytywnych informacji ze strony naukowców i sektora medycznego o nowym wariancie koronawirusa “Omikron” złagodziła pesymistyczne nastroje na rynku.

Cena ropy WTI wzrasta, obawy o Omikron maleją. Prognozy cen na 2022 rok
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się bowiem, że obecne wersje szczepionek są częściowo skuteczne przeciwko szczepowi Omikron, a kolejne dawki mogą zapewnić odpowiednią ochronę. Co więcej, naukowcy z RPA (gdzie najpierw zidentyfikowany został Omikron) stwierdzili, że nowy wariant nie wywołuje cięższej wersji COVID niż np. Delta. Jak do tej pory zarejestrowany został tylko jeden przypadek śmierci wskutek zakażenia Omikronem na świecie, w Wielkiej Brytanii.

Niemniej, pandemia ulega nasileniu w Europie, a szereg państw unijnych wprowadził ograniczenia mające na celu zatrzymanie rozprzestrzenianie się wirusa. Ostatnimi, które zdecydowały się na przywrócenie restrykcji są m.in. Norwegia czy Wielka Brytania.

Zobacz również: Dolar amerykański może jeszcze umocnić się na fali postanowień Fed, uważa ING

– Kierunki polityki OPEC+ są nadal analizowane; perspektywy dla łupków w USA pozostają zachwiane przez niestabilne ceny i ostrożność producentów notowanych na giełdzie; a amerykańsko-irańskie negocjacje nuklearne (…) napotykają nowe przeszkody. – stwierdzili analitycy Fitch Solutions.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Prognozy dla rynku ropy

Jako, że zmierzamy ku końcowi burzliwego, ale nieco mniej zaskakującego w porównaniu z poprzednim, 2021 roku, grupa instytucji przygotowała prognozy dla cen ropy w 2022 r.

Fitch Solutions oczekuje, że cena ropy Brent wyniesie średnio 72 dol. za baryłkę w 2021 r., podczas gdy cena ropy wynieść ma średnio 66 dol./bbl.

Z kolei ANZ Research oczekuje kursu ropy Brent na poziomie przeciętnie 74,9 dol./bbl w 2022 r. Natomiast nieco bardziej byczy jest bank ING, który prognozuje cenę za baryłkę Brent o średniej wartości 76 dol. za baryłkę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: warren buffett | dzisiejszy kurs rubla | kghm gpw | blik co to znaczy | cyfrowy polsat akcje rekomendacje | giełda develia |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here