Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami ostatnia sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto po wczorajszych spadkach testuje kluczowe wsparcie. Za jedną uncję trzeba płacić 1287,15$. Na srebrze możemy obserwować najniższe poziomy od tego roku, Aktualnie cena wynosi 14,48$. Natomiast w przypadku ropy WTI, możemy obserwować wyraźny ruch w górę, wybiła kluczową strefę oporową. W tej chwili zyskuje ona ponad 0,7%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena ropy (OIL WTI) w konsolidacji

Cena ropy wybija górą z konsolidacji, o której pisałem w poprzednich analizach. Wczoraj wspominałem, że “każdy kolejny test zwiększa szansę na wybicie”. Aktualnie strefa przy poziomie 62,90$ staje się wsparciem, dopóki cena znajduje się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy z celem na 64,70$.

Wykres ceny ropy WTI 17 maja 2019

Cena złota (XAU/USD) kontynuuje wzrosty

Cena złota wraca do strefy wsparcia przy 1285$. Wczorajszy poziom wynikający z geometrii 1:1 został wybity, o czym pisałem w porannej analizie. Aktualnie strefa przy 1285,5$ jest kluczowa. Jeżeli dzisiejsza sesja zamknie się poniżej, spadki mogą przyspieszyć. Z drugiej strony, pojawienie się tutaj sygnałów popytowych, może doprowadzić do kolejnego ruchu w kierunku 1309$. znajdujemy się w naprawdę istotnym miejscu.

Wykres ceny złota XAUUSD 17 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra wybija nowe tegoroczne minima. Trzeba więc spojrzeć na nieco szersze ujęcie. Jak widać po wykresie o interwale D1, droga do dalszej przeceny jest otwarta. Właściwie poza wsparciem przy poziomie 14$, nie widać miejsc, gdzie cena wyraźnie reagowała. Pomimo, że trend nie jest dynamiczny, to znaczy nie występują silne impulsy i krótkie korekty, to na razie strona podażowa ma przewagę. W tej chwili jesteśmy zbyt nisko by otwierać pozycje krótkie, a do longów brakuje sygnałów. Wstrzymałbym się więc z podejmowaniem decyzji o zajęciu pozycji.

Wykres ceny srebra XAGUSD 17 maja 2019

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here