Naga MarketsLogo ropy naftowejW ubiegłym tygodniu ropa WTI zyskała ponad 7,5%, jest to bardzo dobry wyniki. Gdyby nie piątkowa korekta na prawie -2%, to wzrost sięgnąłby prawie 10%! Nastroje od początku roku są pozytywne i jeśli się utrzymają to wkrótce baryłka ropy WTI może kosztować 55 dolarów amerykańskich (USD).


Sytuacja techniczna na wykresie

Cena ropy WTI utrzymuje się powyżej 50$ za baryłkę. Piątkowa korekta może przyczynić się do kolejnej fali wzrostowej. Kiedy jednak można będzie dołączyć do potencjalnego ruchu w górę? Wg mnie, aby myśleć o dalszym ruchu w kierunku północnym, notowania nie powinny spaść poniżej poziomu 50$. W tym miejscu wypadają minima z listopada 2018 roku, poziom może także stanowić wsparcie wynikające z położenia prawego ramienia formacji oRGR, która właśnie może się kształtować. Celem dla strony popytowej jest w tej chwili strefa przy 55$, gdzie wypada między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego. Jej pokonanie dałoby sygnał do jeszcze większych wzrostów.

Wykres ropy WTI
Zobacz ostatnią analizę: Ropa WTI z szansą na większą korektę wzrostową?

Na niższym interwale czasowym należy wziąć pod uwagę obecnie obowiązujący układ Overbalance. Licząc od dołków, największa korekta z jaką mieliśmy do czynienia od dołków z 26 grudnia to nieco ponad 2,5$. Biorąc pod uwagę piątkowe spadki cena właśnie zaksięgowała równość 1:1. Jeżeli kurs będzie się utrzymywał powyżej 50,72, to będzie to sygnał na dalsze wzrosty. Zejście poniżej 50$ neguje krótkoterminowy scenariusz wzrostowy.

Wykres ropy wtitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here