Naga MarketsCena ropy WTI w silnym trendzieOstanie dwa miesiące nalezą w całości do posiadaczy długich pozycji. To oni decydują o kształcie wykresu ropy WTI. Widać to dobrze dzięki dwóm narzędziom. Pierwsze z nich to wzrostowa linia trendu, której kąt nachylenia jest dość ostry. Drugie to pomarańczowe prostokąty, które opisują poszczególne korekty. Zarówno czas ich trwania, jak i wielkość są bardzo podobne, co wpisuje się dobrze w geometryczne zależności poszczególnych fal spadkowych.

Cena ropy WTI nadal rośnie

Silne wzrosty niosą za sobą ekwiwalentne zachowanie oscylatorów. Szybki Stochastic znajduje się blisko górnego ekstremum, co sugeruje fazę wykupienia tego instrumentu. RSI z zasady jest wolniejszy, ale pokonał barierę 70 punktów i dziś próbuje opuścić ten obszar, sugerując tworzenie kolejnej korekty. Poprzednie fazy spadkowe mieściły się w przedziale 3$. Oznaczałoby to powrót do przełamanego oporu 49.5$. Powstanie dołka w tym miejscu byłoby zdrowym objawem kontynuacji trendu wzrostowego. Opór zamieniłby się we wsparcia, a bliskość linii trendu dodatkowo wzmaga popytowy wydźwięk tego obszaru.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania ropy WTI

Tygodniowy wykres WTI jako docelowy punkt dla popytu sugeruje  cenę 54$, czyli szczyty z lat poprzednich. Tak długo, jak notowania ropy pozostaną powyżej żółtego obszaru, to wydaje się to być jedyną racjonalną opcją.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here