Naga MarketsCena ropy WTI w górę wskutek skurczenia się rezerw w USA. Dziś decyzja FedCena ropy WTI wzrasta w środę do poziomów powyżej 71 dol. za baryłkę częściowo jako rezultat zaskakująco wysokiego spadkowego odczytu zmiany poziomu rezerw ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Nieco ucichła rynkowa niepewność związana z chińską spółką Evergrande, a inwestorzy wyczekują publikacji postanowień Rezerwy Federalnej po dwudniowym spotkaniu w środę wieczorem.

Ropa WTI drożeje w środę rano

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w porannej części środowej sesji wzrasta o 1,33% do 71,43 dol. za baryłkę. Wcześniej, we wtorek, notowania ropy WTI ostatecznie zakończył sesję o 0,50% wyżej.Pomimo zwyżki we wtorek i środę, ropa WTI nadal jest tańsza niż przed tygodniem, gdy chwilowo kosztowała nawet 72,61 dol. za baryłkę. Natomiast jeszcze na początku lipca cena za baryłkę osiągnęła nawet poziom 76,98 dol.

Cena ropy WTI w górę wskutek skurczenia się rezerw w USA. Dziś decyzja Fed
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, ropa Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE w środę drożeje o 0,71% do 75,21 dol./bbl.

Zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych według szacunków branżowej agencji API skurczyły się w zeszłym tygodniu o 6,1 mln baryłek, znacznie przekraczając oczekiwania analityków spodziewających się ich zmniejszenia o zaledwie 2,4 mln baryłek. Oficjalne dane od EIA pojawią się w środę wieczorem.

To dość znaczący sygnał przewagi popytu na obecnym rynku, ale także częściowo pokłosie przerwy w działaniu sektora naftowego w Zatoce Meksykańskiej wskutek huraganu Ida przed kilkoma tygodniami. Niektóre z placówek w regionie do tej pory nie wznowiły produkcji.

Podaż surowca na globalne rynki jest także zakłócona z uwagi na problemy związane ze zwiększaniem wydobycia przez niektóre z państw OPEC+, jak podał Reuters.

Zobacz również: Nowy lek na Covid-19? Rekomendacja FDA dała mocną zwyżkę akcji Atea Pharmaceuticals

invest

Nieco osłabła rynkowa niepewność związana z problemami zadłużeniowymi chińskiego giganta rynku nieruchomości Evergrande. Jak podali przedstawiciele spółki, część odsetek zostanie wpłaconych w czwartek, czyli w ostatni dzień dopuszczalnego terminu.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W środę swoją decyzję co do wytycznych polityki pieniężnej przedstawi także Rezerwa Federalna, po dwudniowym spotkaniu FOMC. Rynek spodziewa się jastrzębiego tonu i deklaracji taperingu, a w przypadku gdy tak się stanie może oznaczać to umocnienie dolara. To z kolei może przełożyć się na spadkową presję na cenach ropy, które są denominowane w tej walucie.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here