Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 2,927 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał wzrost o kolejne 2,878 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę aż o 9,281 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 11 października 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 83,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,4 mln baryłek dziennie, czyli o 221 tys baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 11 października 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 9,281 mln brk co okazało się wynikiem ponad trzykrotnie gorszym od prognoz zakładających wzrost jedynie o 2,878 mln brk. Warto zwrócić także uwagę, że jest to największy tygodniowy wzrost zapasów ropy naftowej od kwietnia br.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny, które pomimo prognoz zakładających spadek o 1,209 mln brk, ostatecznie wzrosły o 2,562 mln brk.

Jedyną pozytywną składową tego raportu okazały się natomiast dane dot. zmiany poziomu zapasów destylatów, które skurczyły się o 3,823 mln brk.

Cena ropy w górę mimo wzrostu zapasów

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że mimo największego od pół roku wzrostu zapasów w amerykańskich magazynach, cena czarnego złota znalazła się nagle na sesyjnych maksimach.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Cena ropy
WTI M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułQuo vadis Brexit? Co z funtem szterlingiem? – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułTrader z forum zarobił blisko 14000% na dwóch transakcjach opcyjnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here