Naga Markets

Cena ropy WTI w dół w czwartek. Spory spadek poziomu rezerw w USAKurs ropy WTI w porannej części czwartkowej sesji wzrasta w obliczu znacznego zmniejszenia się amerykańskich rezerw ropy i osłabienia dolara. Wśród czynników negatywnych dla notowań surowca wymienić można obawy o powrót lockdownów w związku z rosnąca liczbą zachorowań na COVID.

Ropa WTI drożeje w czwartek rano

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w czwartek rano wzrasta o 0,65% do 71,34 dol. za baryłkę.Łącznie od początku grudnia ropa WTI podrożała o ponad 8%, natomiast od końca grudnia 2020 roku o ponad 47%.

Cena ropy WTI w dół w czwartek. Spory spadek poziomu rezerw w USA
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

Osłabienie dolara po środowej konferencji FOMC/Fed dodatkowo wspierało notowania ropy naftowej.

– Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie. Tapering również zgodnie z szacunkami rynku został przyspieszony (do 30 mld USD) miesięcznie, co oznacza, że zakończy się on w pierwszym kwartale 2022 roku. Decyzja ta była oczekiwana, jednak reakcja na USD pozytywna, a indeksy giełdowe nieznacznie tracą – komentowali analitycy XTB.

Więcej o decyzji Fed tutaj: FOMC nie zmienia stóp, podwaja tempo taperingu przez szalejącą inflację

– Decyzja polityczna FOMC była odpowiednio jastrzębia, co pozwoliło utrzymać apetyt na ryzyko na zdrowym poziomie i wspierało wzrost gospodarczy, co jest również pozytywne dla popytu na ropę. – zaznaczył Edward Moya z OANDA.

W Wielkiej Brytanii i RPA odnotowano rekordową liczbę przypadków COVID-19 dziennie. To pierwsze państwa, gdzie zidentyfikowano Omikron, co może potwierdzać wysoką transmisyjność nowego szczepu.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Zapasy ropy naftowej skurczyły się o 4,58 mln baryłek, jak wynika z oficjalnych rządowych danych opublikowanych przez Energy Information Administration. Przeciętna prognoza analityków zakładała spadek o 2,08 mln baryłek.

– Pomimo obecnej fali wirusa, cotygodniowy raport EIA o zapasach ropy naftowej pokazał, że popyt na produkty naftowe osiągnął rekordowy poziom, eksport ropy naftowej odbił się od dna, a krajowe zapasy ropy naftowej zanotowały większy niż oczekiwano remis. – stwierdził Edward Moya, analityk OANDA.

– Obecna fala Omikron może doprowadzić do pewnych restrykcji w Stanach Zjednoczonych, ale lockdowny, które miały miejsce w szczytowym okresie pandemii, nie będą ponownie wprowadzane. – uważa Moya z OANDA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs asseco | blik co to jest | amrest gpw | płatność blik co to | kurs dolara australijskiego sprzedaż |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here