Naga MarketsCena ropy WTI w dół o prawie 6%, w USA rekordowe poziomy zapasówRopa naftowa w czwartek kontynuuje spadki po bardzo mocnej korekcie, która wyniosła w kontraktach terminowych na sierpień na ropę zarówno WTI, jak i na Brent, zdecydowanie powyżej 5%. Powodów spadków jest wiele: negatywne gospodarcze prognozy, wzrost liczby zachorowań, rosnące zapasy oraz nadchodząca realizacja dostaw ropy do USA z Arabii Saudyjskiej.

  • Cena za kontrakt na ropę WTI na sierpień 2020 spadła o 5,85%.
  • Ropa Brent w futures na sierpień 2020 potaniała aż o 5,44%, jednak cena zamknięcia nadal jest ponad 40 USD/bbl.
  • Czwartkowe notowania ropy WTI jak do tej pory również są na minusie.
  • Amerykańskie zapasy ropy naftowej znów biją kolejne rekordy, 3 tydzień z rzędu.

Ropa WTI i Brent w środę w dół o ponad 5%

Ceny ropy naftowej w środę zanotowały silne spadki przekraczające 5%. Kontrakty terminowe na ropę U.S. West Texas Intermediate (WTI) Crude notowane na amerykańskiej NYMEX potaniały w trakcie środowej sesji o 2,36 dol. do 38,01 dol. za baryłkę, co oznacza spadek o 5,85%. W dzisiejszej czwartkowej sesji ropa WTI kontynuuje marsz w dół, kontrakty są już w dół o niemal 1% zbliżając się do 37,6 dol.

Ropa WTI wczoraj w dół o niemal 6%, w Ameryce kolejne rekordowe poziomy zapasów
Notowania kontraktów terminowych na sierpień na ropę Brent na europejskim rynku ICE. Źródło: tradingview.com

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ropa Brent również zanurkowała środę w kontraktach futures na sierpień 2020: o 5,44% w dół, czyli o 2,32 dol. na baryłce. Cena zamknięcia wyniosła 40,01 dol. Warto dodać, że dzień wcześniej kontrakty na ropę Brent na europejskim ICE zanotowały najwyższe poziomy od początku marca – sprzed pandemicznych obostrzeń i napięć na linii Arabia Saudyjska – Rosja.

Zdecydowanym bodźcem do spadków były dane rządu amerykańskiego dotyczące kolejnego wzrostu rezerw ropy naftowej, tym razem o 1,4 mln baryłek. To kolejny rekordowy wzrost zapasów, już trzeci tydzień z rzędu.

Analitycy zwracają także uwagę, że nadchodzi czas dostawy olbrzymich ilości ropy zakupionej przez amerykańskie rafinerie od Saudyjczyków podczas spadków cen w marcu.

Zobacz również: Europa boi się wojny handlowej z USA? Giełdy notują wyraźne spadki

Co więcej, Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaktualizował swoje prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego na ten rok przewidując o wiele niekorzystniejsze gospodarcze konsekwencje pandemii niż dwa miesiące temu: stopa wzrostu ma osiągnąć -4,9%. Poprzednie szacunki IMF z kwietnia mówiły o -3%.

Z Ameryki, oprócz negatywnych danych makroekonomicznych dotyczących prognoz wzrostu liczby bezrobotnych o kolejne 1,3 mln osób, płyną także niepokojące informacje o rekordowej ilości nowych zachorowań na COVID-19. Tylko w Nowym Jorku wczoraj liczba nowych przypadków przekroczyła 35 tys.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here