Naga MarketsCena ropy WTI w dół, choć konsumpcja paliw w USA jest większa niż przed pandemiąCena ropy naftowej WTI w środę rano spada do okolic 75 dol. za baryłkę po wtorkowej sesji, która zakończyła się na najwyższym poziomie od niemal 3 lat. Jak wynika z szacunkowych danych od American Petroleum Institute, zapasy ropy naftowej skurczyły się już ósmy tydzień z rzędu.

Ropa podrożała we wtorek, choć OPEC+ wciąż bez porozumienia

Cena ropy WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w środę rano osuwa się w dół o 0,23% do 75,08 dol. za baryłkę. Jeszcze kilka godzin wcześniej, notowania surowca zakończyły wtorkową sesję na poziomie 75,25 dol. za baryłkę, co jest najwyższą ceną zamknięcia od października 2018 roku.Nie jest to jednak najwyższa cena za baryłkę ropy WTI osiągnięta w ostatnich dniach, bowiem w przed tygodniem kurs amerykańskiej ropy w trakcie sesji chwilowo wystrzelił do blisko 77 dol. Łącznie od początku roku ropa WTI podrożała o niemal 55%.

Cena ropy WTI w dół, choć konsumpcja paliw w USA jest większa niż przed pandemią
Kurs ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, cena ropy Brent notowana na europejskiej giełdzie ICE wzrasta w porannej części wtorkowej sesji o 0,18% do 76,48 dol. za baryłkę, po tym gdy wtorek przyniósł zwyżkę o 1,57%.

Zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych zmalały już ósmy tydzień z rzędu, jak wynika z szacunkowych danych od branżowej agencji American Petroleum Institute. Choć analitycy przeciętnie spodziewali się spadku poziomu rezerw w okolicach 8 mln baryłek, to okazał się on nieco mniejszy: około 4 mln baryłek.

Jeśli oficjalne środowe dane od Energy Information Administration potwierdzą ten wynik, to będzie to najdłuższa seria spadkowych odczytów poziomu zapasów surowca od stycznia 2018 roku.

Zobacz również: Kurs funta do dolara w górę. Możliwy jastrzębi zwrot BoE zdaniem BofA

Członkowie OPEC+ wciąż nie doszli do porozumienia, co zdaniem International Energy Agency rodzi obawy o nagłe silne zacieśnienie rynku ropy naftowej. Czasu na uzyskanie zgody w szeregach kartelu jest naprawdę mało, bowiem poszczególne kraje zaczęły już dopinać warunki dostaw na kolejny miesiąc.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Niepokojem napawać mogą także dane dotyczące pandemii koronawirusa w Azji. Indonezja będąca największą gospodarką Azji Południowo-Wschodniej notuje obecnie rekordową liczbę nowych zachorowań na COVID-19, a w Sydney w Australii przedłużony został lockdown. W Tokio nadal obowiązuje stan krytyczny, który potrwa do końcówki sierpnia. Największa dotychczasowa dzienna liczba nowych zachorowań jest notowana m.in. w Tajlandii czy Korei Południowej.

W Stanach Zjednoczonych popyt na paliwa osiągnął nowe maksima, a konsumpcja benzyny oraz oleju napędowego wróciła do poziomów sprzed pandemii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here